| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak zmniejszyć obciążenie pamięci RAM przez przeglądarkę Firefox?

Jak zmniejszyć obciążenie pamięci RAM przez przeglądarkę Firefox?

Mozilla Firefox to prawdopodobnie najpopularniejsza przeglądarka internetowa. Niestety Firefox ma dość spore wymagania dotyczące konsumpcji pamięci RAM, nawet, jeśli jest nieużywany i zminimalizowany. Jest jednak pewien sposób, żeby zmniejszyć jego apetyt.

Jeśli zauważyliśmy, że Firefox pochłania zbyt dużą ilość pamięci RAM, możemy wypróbować pewną sztuczkę. W polu adresu wpisujemy polecenie: about:config. Na ekranie zapewne pojawi się następujące ostrzeżenie: Grozi utratą gwarancji! Ostrzeżenie potwierdzamy klikając na przycisk: Zachowam ostrożność, obiecuję!

Następnie klikamy prawym przyciskiem myszy wolny skrawek w oknie poniżej pola Filtr i wskazujemy polecenie Dodaj ustawienie typu | Wartość logiczna (Boolean). W niewielkim oknie, które pojawi się na ekranie, wpisujemy polecenie: config.trim_on_minimize. Po wpisaniu polecenia ukaże się kolejne okno z wyborem utworzonej przed chwilą wartości. Zaznaczamy opcję true i zamykamy kartę ustawień.

Zobacz również: Komputer - Windows

Pamiętajmy jednak, że jeśli nie obserwujemy problemów z pamięcią RAM, lepiej pozostawić ustawienie domyślne powyższej wartości, a więc false. Ustawiając opcję true, pozwalamy systemowi Windows na buforowanie danych przechowywanych przez przeglądarkę Firefox do pliku wymiany na twardym dysku. Taki proces zmniejsza ilość pamięci RAM pochłanianej przez przeglądarkę. Niestety dość uciążliwym efektem ubocznym jest dłuższy czas reakcji przeglądarki Firefox, gdy przywołujemy ją na pierwszy plan.

Zobacz również: Komputer - Foto

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Monika Kantowicz-Gdańska

Konsultant, certyfikowany trener, audytor. Ekspert z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi. Zajmuje się w szczególności rozwojem menedżerów oraz badaniem opinii pracowników i doradztwem w zakresie doskonalenia organizacji. Od początku swojej kariery zawodowej pracuje z najwyższą kadrą zarządzającą oraz menedżerami różnych szczebli - zarówno w wymiarze grupowym, jak i indywidualnym. Koncentruje się na kluczowych wyzwaniach i buduje na pozytywach. Rozwija miękkie kompetencje, a w szczególności umiejętności komunikacyjne. Jest inspiratorką autorefleksji i orędowniczką dialogu. Uczy menedżerów, jak skutecznie budować zaangażowanie i przełamywać opory pracowników wobec zmian. Jako niezależny konsultant i trener pracuje od 2006 roku. Zrealizowała liczne projekty doradcze i rozwojowe dla firm z wielu branż oraz instytucji publicznych. Prowadzi warsztaty, szkolenia i wykłady z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz PR (kształtowanie wizerunku pracodawcy, komunikacja menedżerska, komunikacja wewnętrzna w organizacji, zarządzanie talentami, zarzadzanie wiedzą i inne obszary tematyczne). Projektuje programy rozwojowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK