| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak włączyć tryb prywatny w przeglądarce Firefox?

Jak włączyć tryb prywatny w przeglądarce Firefox?

Przeglądarka Firefox od wersji oznaczonej numerkiem 3.5 oferuje możliwość uruchamiania w tzw. trybie prywatnym. Główną zaletą tego trybu jest zabezpieczenie komputera przed pozostawieniem przez użytkownika śladów swojej działalności na komputerze. Mówiąc jaśniej, nikt nie odwiedzi tych samych stron, co my wyszukując je w historii przeglądarki, gdyż w tym trybie przeglądarka nie zapisuje historii stron, ciasteczek czy pamięci podręcznej. Świetne rozwiązanie, jeśli mamy wścibskie rodzeństwo.

Tryb prywatny z pewnością przyda się komuś, kto często używa poczty, a z komputera korzysta na spółkę z resztą rodziny. Niestety nie da się w tym trybie uruchomić poszczególnych kart – albo cały Firefox działa w trybie prywatnym albo żadna z kart. Ale jeśli komuś to nie przeszkadza, tryb prywatny z pewnością spełni swoje zadanie.

Zobacz również: Komputer-Foto - Triki

Aby przejść do trybu prywatnego, wciskamy kombinację klawiszy Ctrl + Shift + P lub wybieramy z menu Narzędzia opcję Przejdź do trybu prywatnego. Jeśli jednak chcemy, aby Firefox domyślnie za każdym razem uruchamiał się w tym trybie postępujemy w ten sposób:

1. Z menu Narzędzia wybieramy Opcje.
2. W zakładce Prywatność wybieramy z rozwijanego menu Program Firefox: będzie używał ustawień historii użytkownika.
3. Wtedy w tym samym oknie pojawią się dodatkowe opcje. Zaznaczamy Uruchamiaj program Firefox automatycznie w trybie prywatnym.

Zobacz również: Komputer - Ciekawostki

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

JGBS Biernat & Partners S.K.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK