| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak wyłączyć hibernację w systemie Windows?

Jak wyłączyć hibernację w systemie Windows?

Niekiedy ręczne wpisywanie poleceń w systemie Windows jest niezbędne, jeśli chcemy dostać się do ukrytych i zaawansowanych funkcji. Jedną z takich funkcji, jest możliwość sterowania ustawieniami zasilania w systemie. Dzięki temu można na przykład pozbyć się hibernacji. Poznajmy polecenie PowerCfg.

Wyłączamy hibernację

Aby wywołać konsolę tekstową w systemie Windows XP, naciskamy klawisze Windows i R. Ta sama kombinacja klawiszy zadziała również w Windowsie Vista i 7, jednak w tych systemach można to zrobić bezpośrednio w polu wyszukiwania, które pojawi się po kliknięciu przycisku Windows (Start). Jeśli te operacje nie przynoszą skutku, konieczne jest uruchomienie konsoli tekstowej z uprawnieniami administratora. Aby to zrobić, logujemy się w systemie na koncie administratora lub klikamy na menu Start (Windows XP) lub przycisk Windows (Vista i Windows 7), następnie otwieramy menu Wszystkie programy | Akcesoria. Następnym krokiem jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia, a następnie wskazanie polecenia Uruchom jako administrator.

Zobacz również: Komputer - Programy

Niekwestionowana większość użytkowników kończy działanie systemu w konwencjonalny sposób wybierając opcję Zamknij system lub korzysta z wygodnego trybu energooszczędnego o nazwie Stan wstrzymania. Jeśli w ogóle nie korzystamy z opcji hibernacji, warto ją całkowicie wyłączyć. W odróżnieniu od stanu wstrzymania, hibernacja umożliwia wyłączenie komputera i przywrócenie poprzedniego stanu po ponownym uruchomieniu systemu. Informacje wymagane do odtworzenia poprzedniego stanu są zapisywane w pliku Hiberfil.sys. Niestety plik ten zajmuje na dysku twardym tyle samo miejsca, ile pojemności ma zainstalowana w komputerze pamięć RAM. W związku z tym, po wyłączeniu hibernacji odzyskamy sporo miejsca na dysku.

Aby wyłączyć hibernację, przywołujemy konsolę tekstową w trybie administratora, a następnie wpisujemy polecenie: powercfg -h off

Na koniec warto usunąć wspomniany wcześniej plik Hiberfil.sys

Zobacz również: Internet - Blog

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łatwe podatki

Portal „Łatwe podatki” pozwala zrozumieć trudne zagadnienia związane z podatkami (takimi jak np. VAT, CIT czy PIT) w sposób stosunkowo przystępny, podparty ciekawymi przykładami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK