| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak wyłączyć hibernację w systemie Windows?

Jak wyłączyć hibernację w systemie Windows?

Niekiedy ręczne wpisywanie poleceń w systemie Windows jest niezbędne, jeśli chcemy dostać się do ukrytych i zaawansowanych funkcji. Jedną z takich funkcji, jest możliwość sterowania ustawieniami zasilania w systemie. Dzięki temu można na przykład pozbyć się hibernacji. Poznajmy polecenie PowerCfg.

Wyłączamy hibernację

Aby wywołać konsolę tekstową w systemie Windows XP, naciskamy klawisze Windows i R. Ta sama kombinacja klawiszy zadziała również w Windowsie Vista i 7, jednak w tych systemach można to zrobić bezpośrednio w polu wyszukiwania, które pojawi się po kliknięciu przycisku Windows (Start). Jeśli te operacje nie przynoszą skutku, konieczne jest uruchomienie konsoli tekstowej z uprawnieniami administratora. Aby to zrobić, logujemy się w systemie na koncie administratora lub klikamy na menu Start (Windows XP) lub przycisk Windows (Vista i Windows 7), następnie otwieramy menu Wszystkie programy | Akcesoria. Następnym krokiem jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia, a następnie wskazanie polecenia Uruchom jako administrator.

Zobacz również: Komputer - Programy

Niekwestionowana większość użytkowników kończy działanie systemu w konwencjonalny sposób wybierając opcję Zamknij system lub korzysta z wygodnego trybu energooszczędnego o nazwie Stan wstrzymania. Jeśli w ogóle nie korzystamy z opcji hibernacji, warto ją całkowicie wyłączyć. W odróżnieniu od stanu wstrzymania, hibernacja umożliwia wyłączenie komputera i przywrócenie poprzedniego stanu po ponownym uruchomieniu systemu. Informacje wymagane do odtworzenia poprzedniego stanu są zapisywane w pliku Hiberfil.sys. Niestety plik ten zajmuje na dysku twardym tyle samo miejsca, ile pojemności ma zainstalowana w komputerze pamięć RAM. W związku z tym, po wyłączeniu hibernacji odzyskamy sporo miejsca na dysku.

Aby wyłączyć hibernację, przywołujemy konsolę tekstową w trybie administratora, a następnie wpisujemy polecenie: powercfg -h off

Na koniec warto usunąć wspomniany wcześniej plik Hiberfil.sys

Zobacz również: Internet - Blog

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK