| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak wyłączyć zbędne programy startujące wraz z systemem?

Jak wyłączyć zbędne programy startujące wraz z systemem?

Bardzo dużo aplikacji i programów zaprojektowano tak, żeby uruchamiały się automatycznie wraz ze startem systemu. Producenci oprogramowania często ustawiają swoje narzędzia w taki sposób, aby otwierały się w tle. Użytkownik wtedy nie wie, że zostały uruchomione, jednak po włączeniu okienko programu otwiera się niemal natychmiast. To przydatne, gdy używamy jakiegoś programu dość często, jednak aplikacje, z których korzystamy rzadko lub w ogóle nie powinny niepotrzebnie zajmować zasobów systemowych. Czasami warto samodzielnie zdecydować, który program powinien startować wraz z Windows, czy nie.

Na samym początku warto sprawdzić, która aplikacja uruchamia się wraz z systemem. Czasami, aby to sprawdzić, wystarczy poszukać ikonek w obszarze powiadomień w zasobniku systemowym. Wówczas łatwo zauważyć, czy jest tam ikona konkretnego programu. Następnie najeżdżamy kursorem myszy na ikonie danego narzędzia, aby sprawdzić jego nazwę.

Nawet, gdy wybierzemy już programy z obszaru powiadomień, które chcielibyśmy wyłączyć, niektóre aplikacje ciągle mogą działać w tle. Zazwyczaj są to narzędzia uruchamiające się automatycznie, których ikony nie są wyświetlane w tym miejscu. Aby je znaleźć należy przejść do narzędzia Konfiguracja systemu. W tym celu w menu Start wpisujemy msconfig i wciskamy Enter.

Zobacz również: Internet - Szybkie porady

Następnie udajemy się do zakładki Uruchamianie. Rozwijamy listę Polecenie w prawo, aby zobaczyć dokładne lokalizacje poszczególnych programów i wyłączyć te, które naszym zdaniem nie muszą uruchamiać się wraz z systemem operacyjnym. Pamiętajmy jednak, że jeśli nie mamy pewności co do danej aplikacji lepiej zostawić ją w spokoju i nie wyłączać.

Po wyłączeniu poszczególnych programów, zmiany potwierdzamy przyciskiem OK i ponownie uruchamiamy system

Zobacz również: Komputer - Akcesoria

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

SI-Consulting Sp. z o.o.

Kompleksowe rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK