| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak wyłączyć zbędne programy startujące wraz z systemem?

Jak wyłączyć zbędne programy startujące wraz z systemem?

Bardzo dużo aplikacji i programów zaprojektowano tak, żeby uruchamiały się automatycznie wraz ze startem systemu. Producenci oprogramowania często ustawiają swoje narzędzia w taki sposób, aby otwierały się w tle. Użytkownik wtedy nie wie, że zostały uruchomione, jednak po włączeniu okienko programu otwiera się niemal natychmiast. To przydatne, gdy używamy jakiegoś programu dość często, jednak aplikacje, z których korzystamy rzadko lub w ogóle nie powinny niepotrzebnie zajmować zasobów systemowych. Czasami warto samodzielnie zdecydować, który program powinien startować wraz z Windows, czy nie.

Na samym początku warto sprawdzić, która aplikacja uruchamia się wraz z systemem. Czasami, aby to sprawdzić, wystarczy poszukać ikonek w obszarze powiadomień w zasobniku systemowym. Wówczas łatwo zauważyć, czy jest tam ikona konkretnego programu. Następnie najeżdżamy kursorem myszy na ikonie danego narzędzia, aby sprawdzić jego nazwę.

Nawet, gdy wybierzemy już programy z obszaru powiadomień, które chcielibyśmy wyłączyć, niektóre aplikacje ciągle mogą działać w tle. Zazwyczaj są to narzędzia uruchamiające się automatycznie, których ikony nie są wyświetlane w tym miejscu. Aby je znaleźć należy przejść do narzędzia Konfiguracja systemu. W tym celu w menu Start wpisujemy msconfig i wciskamy Enter.

Zobacz również: Internet - Szybkie porady

Następnie udajemy się do zakładki Uruchamianie. Rozwijamy listę Polecenie w prawo, aby zobaczyć dokładne lokalizacje poszczególnych programów i wyłączyć te, które naszym zdaniem nie muszą uruchamiać się wraz z systemem operacyjnym. Pamiętajmy jednak, że jeśli nie mamy pewności co do danej aplikacji lepiej zostawić ją w spokoju i nie wyłączać.

Po wyłączeniu poszczególnych programów, zmiany potwierdzamy przyciskiem OK i ponownie uruchamiamy system

Zobacz również: Komputer - Akcesoria

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bernard Waszczyk

Analityk rynku funduszy inwestycyjnych Open Finance.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK