| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Ukrywanie nazwy użytkownika (Internet Explorer)

Ukrywanie nazwy użytkownika (Internet Explorer)

Internet Explorer z racji swej popularności jest najczęściej atakowaną przeglądarką. Z racji tego i kilku innych wpadek Microsoftu nie należy do najbezpieczniejszych, a internauci sceptycznie podchodzą do obietnic i łatek giganta z Redmond. IE w niektórych przypadkach zdradza w sieci nazwę użytkownika pod którą ten loguje się w systemie, to niezbpieczne lecz można temu zaradzić.

Każdy bardziej doświadczony użytkownik komputera dobrze wie, że nie powinien zdradzać bez potrzeby żadnych swoich danych w sieci.

Login Windows należy do takich informacji, bo choć sam nie stanowi zagrożenia to w połączeniu z innymi lukami może doprowadzić przestępców do Twoich haseł i strzeżonych plików.

Najpierw postaramy się opisać sposób w jaki IE zdradza nasz login. Dzieje się to podczas wgrywania plików na zewnętrzny serwer np. wideo na YouTube. IE 7 ( w 8 zostało to poprawione) podaje w tym momencie serwerowi dokładną ścieżkę lokalizacyjną pliku, która często zawiera właśnie nazwę użytkownika.

Nasze fotografie w systemie Windows Vista ( jeśli przetrzymujemy je w moich dokumentach) mają następująca ścieżkę dostępu: C:\Users\[nazwa_użytkownika]\Obrazy, W Windows XP natomiast C:\Documents and Settings\[nazwa_użytkownika]\Moje dokumenty\Moje obrazy.

Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie powinniśmy dokonać zmian w ustawieniach przeglądarki. Kolejno należy wejść w menu Narzędzia -> Opcje internetowe, i przejść na kartę Zabezpieczenia. 

Zaznaczamy tam ikonę Internet i wybieramy Poziom niestandardowy. Szukamy teraz parametru Dołącz ścieżkę katalogu lokalnego podczas przekazywania plików na serwer i wyłączamy go. Potwierdzamy OK. i mamy identyczne ustawienia co w IE 8.

Porady, triki i tutoriale  (Windows XP, Vista, MS Office,) - czytaj na komputer.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Inventage

Inventage jest międzynarodową firmą specjalizującą się w optymalizacji kosztów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK