| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Przeniesienie zabezpieczeń na Inny komputer ( Internet Explorer)

Przeniesienie zabezpieczeń na Inny komputer ( Internet Explorer)

Ustawienia zabezpieczeń w przeglądarce IE to przydatne narzędzie dla wszystkich dbających o swoje dane. Korzystając z tego narzędzia z czasem uzbierałeś z pewnością sporą bazę witryn zaufanych, jak i tych z ograniczeniami. Uprawnienia te są bardzo istotne nie tylko ze względów bezpieczeństwa komputera ale także gdy korzysta z niego dziecko. Jeśli zmieniasz lub kupujesz nowy sprzęt warto przenieść zbieraną przez długi czas bazę by nie tworzyć jej od nowa.

Internet Explorer bazę witryn gromadzi w rejestrze systemu Windows. Jeśli chcesz ją skopiować na inny dowolny komputer korzystający z Windows musisz wykonać kilka poniższych kroków:

1. Uruchom edytor rejestru, W tym celu wejdź do menu START -> Uruchom i wpisz regedit.

2. Przejdź do klucza "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\ZoneMap\Domains". Tam wejdź w menu Plik -> Eksportuj. Wpisz następnie dowolna nazwę w polu Nazwa pliku. Ostatni krok to zaznaczenie opcji Wybrana gałąź. Po wszystkim potwierdzamy przy pomocy polecenia Zapisz.

3. Teraz korzystając z pendrive’a lub innej przenośnej pamięci przenieś plik z o rozszerzeniu REG na nowy komputer. Teraz kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i z menu podręcznego wybierz polecenie Scal. Lista została dzięki temu załadowana na nowym sprzęcie

Może się zdarzyć, że na nowym komputerze jest założonych kilka kont. Jeśli chcesz aby ustawienia zabezpieczeń obejmowały je wszystkie musisz dokonać paru zmian w pliku REG, który przeniosłeś z poprzedniego PC-ta.

Aby edytować REG, należy kliknąć go prawym myszy i wybrać polecenie Edytuj. Teraz używając skrótu CTRL + H zamieniamy wszystkie wystąpienia ciągu z "HKEY_CURRENT_USER" na "HKEY_LOCAL_MACHINE".

Teraz musimy zalogować się jako administrator i wgrać do Windows zmodyfikowany przez nas plik rejestru. W ten sposób ustawienia zabezpieczeń zostaną zaimportowane dla wszystkich użytkowników. Ponadto ci z ograniczonymi uprawnieniami nie będą mogli ich usunąć.

Porady, triki i tutoriale (Windows XP, Vista, MS Office,) - czytaj na komputer.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Bielak-Kanigowska

Konsultand/Doradca/Expert, od ponad 15 lat zajmująca się problematyką Zarządzania Zasobami Ludzkimi od strategii HR do polityk rekrutacji, utrzymania, szkoleń i rozwoju, wynagradzania i motywacji aż do zwolnień kontrolowanych i outplacementu. W tych obszarach dostarcza koncepcji biznesowych, narzędzi i procedur prowadzących do poprawy produktywności oraz sprawności działania organizacji. Wiele lat pracowała jako menedżer i konsultant takich międzynarodowych firm doradczych, jak Ernst & Young, Capgemini, Deloitte, BIGRAM, BRAD Consulting. Specjalizuje się w obszarach: - Budowania strategii i narzędzi zarządzania zasobami ludzkimi; - Wartościowania stanowisk pracy oraz projektowania i wdrażania systemów wynagradzania, premiowania i motywacji; - Systemach ocen kompetencji, wartości, postaw i wyników Zarządzania przez Cele kadry menedżerskiej i pracowników firm; - Zarządzania Zmianami Organizacyjnymi, optymalizacji i usprawnień organizacyjnych; - Zwiększania potencjału innowacyjności firm i optymalizacji zatrudnienia; - Programach szkoleń i systemowego rozwoju kadry menedżerskiej; - Wspierania firm w zarządzaniu ryzykami personalnymi w tym przeciwdziałaniu mobbingowi i dyskryminacji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK