| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak włączyć dwa miejsca po przecinku (Excel)

Jak włączyć dwa miejsca po przecinku (Excel)

W pracy często operujemy na danych wymagających podawania dwóch lub więcej liczb po przecinku. Jeśli potrzebujemy takiej opcji warto ustawić opcje tak aby we wszystkich nowych arkuszach liczby wyświetlały się w wybrany przez nas sposób. Możemy modyfikować poziom zaokrąglenia obliczeń z dokładnością od dwóch miejsc po przecinku.

Aby uaktywnić opcję dwóch miejsc po przecinku musimy użyć jedno z szablonów XLT.

1. Po pierwsze musimy utworzyć nowy skoroszyt i zaznaczyć cały obszar arkusza ( CTRL + A)

2. Wejdźmy w menu Format -> Komórki. Tam wchodzimy w kartę Liczby, następnie Rubryka i zaznaczamy Liczbowe. Tu musimy pamiętać o tym aby ustawić liczbę dziesiętną po przecinku ( jeśli nie ma 2 to wpisujemy).

Polecamy: MAC OSX Snow Leopard

3. Teraz wybieramy menu Plik -> Zapisz jako i z listy wybieramy Szablon (*.xlt) .

4. Szablon taki zostanie zapisany na stałe i będzie go można odpalać wielokrotnie za pomocą menu Plik -> Nowy .

5. Istotną sprawa jest także liczba miejsc dziesiętnych. W menu Narzędzia -> Opcje w karcie Edycja mamy pole wyboru „ Stała liczba miejsc dziesiętnych”. Od niej zależy gdzie Excel będzie wstawiał przecinek.

Sprawdź: Zaawansowane telefony stacjonarne

6. Dla przykładu przy wybraniu 2 miejsc po przecinki i wpisaniu cyfry 1 postać w komórce będzie wyglądała tak 0,01. Poeksperymentuj z tym ustawieniem tak aby dostosować je do swoich potrzeb.

Porady internetowe, newsy i ciekawostki - czytaj na internet.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Gugała

Krzysztof Gugała Ekspert w dziedzinie HR, ze specjalizacją w systemach wynagradzania, Prezes Zarządu w IDEA! Human Capital – we współpracy z Towers Watson Data Services EMEA. W branży HRM pracuje od dwudziestu sześciu lat, łącząc perspektywę doradcy, eksperta i menedżera. Posiada rozległe doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu strategii personalnych i systemów wspierających zarządzanie kapitałem społecznym, w szczególności systemów wynagrodzeń. Kierował projektami obejmującymi opisywanie stanowisk, wartościowanie, projektowanie polityk płacy zasadniczej i zmiennej oraz świadczeń, m.in. dla PGNiG SA, , TVN, Wyborowa SA, Tramwaje Warszawskie i kilkadziesiąt innych. Projektuje i realizuje unikalne na polskim rynku badania rynkowe w zakresie wynagrodzeń . Autor wielu publikacji w prasie specjalistycznej (m.in. HBR Polska, Personel, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi) oraz współautor książki „Budowanie pomiar kapitału ludzkiego w organizacji”. Od 2010 prowadzi zajęcia z controllingu personalnego, benchmarkingu wynagrodzeń i systemów motywacyjnych na Akademii Leona Koźmińskiego i we Francuskim Instytucie Zarządzania

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK