| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak skopiować arkusze z pełną zawartością (Excel)

Jak skopiować arkusze z pełną zawartością (Excel)

Excel jak każdy program pakietu Office korzysta z elementów sterujących takich jak chociażby przyciski makr. Z jednej strony wygodne rozwiązanie przyspieszające prace, a z drugiej takie elementy nie dają się skopiować w tradycyjny sposób (ani poleceniem kopiuj, ani skrótami klawiszowymi). Wszystko przez kontrolki, które tak modyfikują arkusz, że po skopiowaniu zostają usunięte z duplikatu. Należy więc znaleźć sposób aby skopiować arkusze wraz z całą przypisaną zawartością.

Jeśli chcemy skopiować cały arkusz łącznie ze wszystkimi kontrolkami musimy po pierwsze kliknąć prawym przyciskiem myszy na kartę wybranego arkusza. Znajduję się ona na pasku kart w dolnej części okna.

Polecamy: Windows 7 Ultimate

Teraz w menu podręcznym wybieramy Przenieś (ewentualnie kopiuj). Wybieramy więc skoroszyt docelowy w polu listy „Do skoroszytu”. Jeśli ma to być duplikat nie dokonujemy żadnych zmian.

Jeśli natomiast ma być skopiowany do innego skoroszytu należy wcześniej otworzyć go w Excelu. Dzięki temu pojawi się on na liście dostępnych skoroszytów.
Gdy chcesz skopiować do nowego pliku musisz wybrać opcję „Nowy skoroszyt”.

Sprawdź: Ukryte możliwości GPS

Drugie pole to miejsce na ustalenie dokąd kopiujemy nasz duplikat, po wybraniu odpowiedniego miejsca zaznaczamy opcję Utwórz kopię i klikamy OK.
W wybranym skoroszycie powinna pojawić się kopia arkusza ze wszystkimi kontrolkami i elementami sterującymi (również makra).

Przy całym procesie kopiowania arkuszy należy pamiętać, że kod VBA odwołuje się do kontrolek z kopiowanego arkusza, uruchamia się on automatycznie gdy włączamy dane makro.

Porady, triki i tutoriale (Windows XP, Vista, MS Office,) - czytaj na komputer.wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Daniela Wybrańczyk

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK