| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak skopiować arkusze z pełną zawartością (Excel)

Jak skopiować arkusze z pełną zawartością (Excel)

Excel jak każdy program pakietu Office korzysta z elementów sterujących takich jak chociażby przyciski makr. Z jednej strony wygodne rozwiązanie przyspieszające prace, a z drugiej takie elementy nie dają się skopiować w tradycyjny sposób (ani poleceniem kopiuj, ani skrótami klawiszowymi). Wszystko przez kontrolki, które tak modyfikują arkusz, że po skopiowaniu zostają usunięte z duplikatu. Należy więc znaleźć sposób aby skopiować arkusze wraz z całą przypisaną zawartością.

Jeśli chcemy skopiować cały arkusz łącznie ze wszystkimi kontrolkami musimy po pierwsze kliknąć prawym przyciskiem myszy na kartę wybranego arkusza. Znajduję się ona na pasku kart w dolnej części okna.

Polecamy: Windows 7 Ultimate

Teraz w menu podręcznym wybieramy Przenieś (ewentualnie kopiuj). Wybieramy więc skoroszyt docelowy w polu listy „Do skoroszytu”. Jeśli ma to być duplikat nie dokonujemy żadnych zmian.

Jeśli natomiast ma być skopiowany do innego skoroszytu należy wcześniej otworzyć go w Excelu. Dzięki temu pojawi się on na liście dostępnych skoroszytów.
Gdy chcesz skopiować do nowego pliku musisz wybrać opcję „Nowy skoroszyt”.

Sprawdź: Ukryte możliwości GPS

Drugie pole to miejsce na ustalenie dokąd kopiujemy nasz duplikat, po wybraniu odpowiedniego miejsca zaznaczamy opcję Utwórz kopię i klikamy OK.
W wybranym skoroszycie powinna pojawić się kopia arkusza ze wszystkimi kontrolkami i elementami sterującymi (również makra).

Przy całym procesie kopiowania arkuszy należy pamiętać, że kod VBA odwołuje się do kontrolek z kopiowanego arkusza, uruchamia się on automatycznie gdy włączamy dane makro.

Porady, triki i tutoriale (Windows XP, Vista, MS Office,) - czytaj na komputer.wieszjak.pl

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brzezińska Narolski Adwokaci sp.p

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »