| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jakwyszukiwać w Internecie zasoby naukowe? (Google Scholar)

Jakwyszukiwać w Internecie zasoby naukowe? (Google Scholar)

Scholar to darmowa, specjalistyczna wyszukiwarka internetowa firmy Google. Służy do przeszukiwania bazy danych zawierającej różnorodne publikacje naukowe z wielu dziedzin wiedzy.

1. Wpisz w polu adresu przeglądarki http://scholar.google.com/ i naciśnij Enter.

2. Wyświetlona zostanie strona główna serwisu Google Scholar.

3. Wyszukamy prace konkretnego autora. Wpisz więc w polu tekstowym author: nazwisko i inicjały — np. Borkowski  T.B — i kliknij przycisk Search.

4. Wyświetlona zostanie długa lista publikacji. Aby przefiltrować nieco, wyłącz z wyszukiwania niektóre pozycje, wpisując po znaku minus nazwisko autora, który na pewno nie jest współautorem szukanej pracy. Kliknij ponownie Enter — lista się zawęzi.

5. Google udostępnia testową wersję nowej wyszukiwarki zasobów internetowych Google Scholar, przeznaczoną głównie dla pracowników naukowych i studentów. Nowa wyszukiwarka bezpłatnie przeszukuje płatne serwisy, jak archiwa czasopism naukowych (w tym dostępne online archiwa znanych periodyków naukowych „Nature”, „Lancet” i „Science”) i komercyjne bazy danych, wyszukuje także recenzje, preprinty, abstrakty oraz książki z różnych dziedzin wiedzy dotąd nieuwzględniane przez standardową wersję Google.

6. Wprowadzony prefiks "author:" pozwala na wyszukanie materiałów autorstwa konkretnej osoby. Obok rezultatów podana jest także liczba cytowań w innych pracach. W wynikach wyszukiwania prezentowane są nie tylko odnośniki do stron, zawierających wyszukiwane informacje, ale również nazwy czasopism, z których pochodzi tekst. Google Scholar nie umieszcza reklam w wynikach wyszukiwania.

7. Liczba cytowań danej pracy jest prezentowana pod skrótem tytułu. Kliknij łącze Cited by, aby wyświetlić listę prac, w których wskazana publikacja jest cytowana.

8. Aby znaleźć informacje tematyczne, na przykład o ruchach Browna, wpisz frazę i kliknij Search. Wyszukane zostaną pozycje piśmiennictwa, opracowania, dokumenty, wykłady, w których omawiane jest szukane zagadnienie.

Artykuł jest fragmentem książki: Internet. Pierwsza pomoc, Maria Sokół, wyd. Helion,

Porady, triki i tutoriale (Windows XP, Vista, MS Office,) - czytaj na komputer.wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polskie Centrum Kadrowo – Płacowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK