| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jakwyszukiwać w Internecie zasoby naukowe? (Google Scholar)

Jakwyszukiwać w Internecie zasoby naukowe? (Google Scholar)

Scholar to darmowa, specjalistyczna wyszukiwarka internetowa firmy Google. Służy do przeszukiwania bazy danych zawierającej różnorodne publikacje naukowe z wielu dziedzin wiedzy.

1. Wpisz w polu adresu przeglądarki http://scholar.google.com/ i naciśnij Enter.

2. Wyświetlona zostanie strona główna serwisu Google Scholar.

3. Wyszukamy prace konkretnego autora. Wpisz więc w polu tekstowym author: nazwisko i inicjały — np. Borkowski  T.B — i kliknij przycisk Search.

4. Wyświetlona zostanie długa lista publikacji. Aby przefiltrować nieco, wyłącz z wyszukiwania niektóre pozycje, wpisując po znaku minus nazwisko autora, który na pewno nie jest współautorem szukanej pracy. Kliknij ponownie Enter — lista się zawęzi.

5. Google udostępnia testową wersję nowej wyszukiwarki zasobów internetowych Google Scholar, przeznaczoną głównie dla pracowników naukowych i studentów. Nowa wyszukiwarka bezpłatnie przeszukuje płatne serwisy, jak archiwa czasopism naukowych (w tym dostępne online archiwa znanych periodyków naukowych „Nature”, „Lancet” i „Science”) i komercyjne bazy danych, wyszukuje także recenzje, preprinty, abstrakty oraz książki z różnych dziedzin wiedzy dotąd nieuwzględniane przez standardową wersję Google.

6. Wprowadzony prefiks "author:" pozwala na wyszukanie materiałów autorstwa konkretnej osoby. Obok rezultatów podana jest także liczba cytowań w innych pracach. W wynikach wyszukiwania prezentowane są nie tylko odnośniki do stron, zawierających wyszukiwane informacje, ale również nazwy czasopism, z których pochodzi tekst. Google Scholar nie umieszcza reklam w wynikach wyszukiwania.

7. Liczba cytowań danej pracy jest prezentowana pod skrótem tytułu. Kliknij łącze Cited by, aby wyświetlić listę prac, w których wskazana publikacja jest cytowana.

8. Aby znaleźć informacje tematyczne, na przykład o ruchach Browna, wpisz frazę i kliknij Search. Wyszukane zostaną pozycje piśmiennictwa, opracowania, dokumenty, wykłady, w których omawiane jest szukane zagadnienie.

Artykuł jest fragmentem książki: Internet. Pierwsza pomoc, Maria Sokół, wyd. Helion,

Porady, triki i tutoriale (Windows XP, Vista, MS Office,) - czytaj na komputer.wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Podkarpackie Biuro Analiz Podatkowych

K. Pysz Kancelaria Doradcy Podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK