| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak w Internecie szukać drogi? (Google Maps)

Jak w Internecie szukać drogi? (Google Maps)

Google Maps to jeden z serwisów firmy Google który udostępnia nam zdjęcia satelitarne całego globu. Można je oglądać w kilkunastu skalach, jednak poziom największego zbliżenia jest różny w różnych miejscach. W Stanach Zjednoczonych w większości miast na najwyższym poziomie zbliżenia rozróżnić da się nawet pojedyncze drzewa. To samo dotyczy większych polskich metropolii, niestety jest nadal wiele niewidocznych miejsc na mapie świata.

 1. Aby wyświetlić mapę danego obszaru, wpisz w polu adresu okna przeglądarki http://maps.google.com/ i naciśnij Enter.

 2. Wyświetlona zostanie wyszukiwarka map.

3. Wpisz w polu tekstowym wyszukiwarki słowo kluczowe — na przykład Polska, i naciśnij Enter.

4. Złap myszą suwak znajdujący się z lewej strony i dostosuj skalę mapy. Przesuń myszą mapę tak, aby wyświetlić żądany obszar. Wskazówka Możesz także przesuwać mapę myszą.

5.  Aby włączyć obraz satelitarny, kliknij przycisk Satellite. Aby nałożyć zwykłą mapę na obraz satelitarny, kliknij przycisk Hybrid.

6. Aby odszukać trasę z miasta do miasta, kliknij łącze Get directions, a następnie wpisz w pierwszym polu tekstowym adres początku, a w drugim polu adres końca podróży.

7. Trasa podróży zostanie wyświetlona zarówno na mapie, jak i w rozpisaniu na poszczególne etapy.

8. Ponumerowane etapy trasy są wyświetlane w lewym panelu. Gdy klikniesz dany etap, na mapie pojawią się szczegółowe informacje.

9. Możesz oczywiście dostosować skalę mapy, aby szczegóły były lepiej widoczne lub aby ująć całą trasę.

10. Jeśli utworzysz konto, będziesz mógł zapisywać własne lokacje, trasy i mapy. Gdybyś chciał się wybrać na wyprawę księżycową, wpisz w polu adresu przeglądarki http://moon.google.com/ i naciśnij Enter. Wyświetlona zostanie satelitarna mapa Księżyca wraz z informacjami dotyczącymi misji Apollo.

11. Natomiast pod tym adresem http://www.google.com/mars/ znajdziesz mapy Marsa.

Artykuł jest fragmentem książki: Internet. Pierwsza pomoc, Maria Sokół, wyd. Helion,


Porady, triki i tutoriale (Windows XP, Vista, MS Office,) - czytaj na komputer.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Edyta Jagiełło

Radca prawny w Raczkowski Paruch sp.k. Zajmuje się bieżącą obsługą spółek w zakresie prawa pracy oraz doradza Klientom w obszarach ochrony danych osobowych pracowników, w tym przetwarzania danych osobowych w grupach kapitałowych, włącznie z transferem danych za granicę. Obszar jej specjalizacji obejmuje także pracowniczo-prawne zagadnienia związane z międzynarodowymi transferami przedsiębiorstw. Jej Klientami są między innymi wiodące spółki z branży IT, farmaceutycznej i turystycznej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK