| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Podstawy komputerowe: Zamykanie programów

Podstawy komputerowe: Zamykanie programów

Kiedy zakończysz pracę z programem, możesz go zamknąć. Kiedy aplikacja jest jeszcze otwarta, najpierw zapisz otwarte dokumenty, następnie zamknij je przy użyciu jednej z poniższych metod.

1. Kliknij przycisk Zamknij w prawym górnym rogu okna. Jeżeli są otwarte dwie lub więcej kopii programu w osobnych oknach, to akcja ta zamyka dokument i bieżące okno, ale nie aplikację.

2. Wybierz Plik/Zakończ program Excel. Zwróć uwagę, że wybranie opcji Plik/Zakończ zamyka nie tylko wszystkie otwarte dokumenty w aplikacji, ale również samą aplikację. Wybierz opcję Plik/Zamknij, aby zamknąć jedynie bieżący dokument i zachować otwartą aplikację oraz jakiekolwiek inne dokumenty mające status otwartych.

3. Aplikacja zostaje zamknięta. Jeżeli nie zapisałeś żadnych dokumentów przed próbą zamknięcia aplikacji, zobaczysz okienko dialogowe pytające, czy chcesz zapisać dokument. Kliknij Tak lub Nie, w zależności od tego, czy chcesz zapisać zmiany czy nie.

4. Aby zapisać dokument przed zamknięciem aplikacji, wybierz opcję Plik/Zapisz lub Plik/Zapisz jako i wykorzystaj ustawieniaw pojawiającym się w oknie dialogowym Zapisz, aby nazwać plik i określić folder, w którym ma się on znaleźć.

Artykuł jest fragmentem książki: Komputer dla seniorów. Informatyka dla bystrzyków, Nancy C. Muir, wyd. Helion,

Porady internetowe, newsy i ciekawostki - czytaj na internet.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK