| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Podstawy komputerowe: Rozmieść ikony na pulpicie

Podstawy komputerowe: Rozmieść ikony na pulpicie

Po pewnym czasie eksploatacji komputera może się okazać, że masz zbyt wiele ikon na pulpicie. Możesz rozmieścić ikony w uporządkowanych szeregach, w oparciu o pewne kryteria, na przykład w porządku od najczęściej do najmniej używanych.

1.Na początku kliknij prawym klawiszem myszy na pulpicie i wybierz opcję Widok w pojawiającym się menu skrótów; upewnij się, że nie jest zaznaczona opcja Autorozmieszczanie. (Jeżeli opcja ta jest zaznaczona, odznacz jąprzed przejściem do kolejnego etapu).

2. Kliknij prawym klawiszem pulpit systemu Windows Vista. W menu skrótów, które się pojawi, wybierz opcję Sortuj według, a następnie wybierz odpowiadające Ci kryterium rozmieszczenia ikon na pulpicie  Możesz rozmieścić je na przykład alfabetycznie, według nazwy lub od najmniejszego do największego pliku.

3. Możesz również kliknąć dowolną ikonę pulpitu i przeciągnąć ją w inne miejsce na pulpicie — na przykład oddzielić ją od pozostałych ikon pulpitu, aby móc ją później łatwo odnaleźć.

4.Jeżeli rozmieściłeś lub ręcznie przestawiłeś ikony pulpitu w różne miejsca i chcesz natychmiast poszeregować je w rzędach wzdłuż lewego boku pulpitu, poślij je na miejsce za pomocą opcji Autorozmieszczanie. Kliknij prawym przyciskiem na pulpit, a następnie wybierz Widok/Autorozmieszczanie.

Artykuł jest fragmentem książki: Komputer dla seniorów. Informatyka dla bystrzyków, Nancy C. Muir, wyd. Helion,

Porady internetowe, newsy i ciekawostki - czytaj na internet.wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Słomka

Doradca podatkowy nr wpisu 09900, prawnik, zatrudniona w Instytucie Studiów Podatkowych na stanowisku konsultanta podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK