| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Optymalizacja danych (Excel)

Optymalizacja danych (Excel)

Microsoft Office Excel 2007 posiada bardzo rozbudowane możliwości analityczne. Program nie tylko umożliwia obliczanie i właściwą prezentacje danych, pozwala również przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi obliczyć równanie jedną oraz z wieloma niewiadomymi. Możliwe jest także wielowariantowe prezentowanie danych finansowych.

Program Microsoft Office Excel 2007 poza szerokimi możliwościami obliczania i prezentowania danych finansowych pozwala na bardzo zaawansowaną ich analizę. Wykorzystując znajdujące się" na wstążce zakładkę Dane, uzyskuje się dostęp do narzędzi służących do przeprowadzania optymalizacji.

Narzędzia te znajdują się w dwóch sekcjach: Narzędzia danych oraz Analiza. Ta druga sekcja domyślnie nie jest włączona. Aby uzyskać dostęp do narzędzi Analiza danych oraz Solver, należy zainstalować odpowiednie dodatki. Można to wykonać poprzez przejście do polecenia Opcje programu Excel znajdującego się w rozwijanym menu otwieranym przyciskiem pakietu Office.

Polecamy: Jak napisać regulamin sklepu internetowego?

1. Wybrać przycisk pakietu Office (jedyny przycisk menu w nowym interfejsie Excela 2007), a następnie wskazać polecenie Opcje programu Excel.

2. W oknie Opcje programu Excel przejść do sekcji Dodatki. W lewej części okna — zostaną zaprezentowane aktywne i nieaktywne dodatki programu.

3. W sekcji Zarządzaj wybrać z listy rozwijanej Dodatki programu Excel, a następnie wcisnąć przycisk Przejdź...

4. Po otwarciu okna Dodatki zaznaczyć przycisk opcji przy dodatkach: Analysis ToolPak oraz Dodatek Solver,po czym wybrać przycisk OK.

5.Dodatki zostaną zainstalowane i umieszczone na zakładce Dane w sekcji Analiza.

Polecamy: Domena dla przedsiębiorstwa

Źródło: "Excel w firmie. Controlling, finanse i nie tylko", Wydawnictwo Helion.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ecovis System Rewident Sp. z o.o.

Ecovis System Rewident Sp. z o.o. to niezawodny partner dostarczający kompleksowe rozwiązania z zakresu audytu, księgowości, doradztwa podatkowego oraz kadr i płac. Firma istnieje na polskim rynku od 1995 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK