| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Sortowanie zakładek (Firefox)

Sortowanie zakładek (Firefox)

Firefox pozwala nam zdefiniować nowe zakładki bez przypisywania do nich folderów. Niestety szukając później takiej zakładki pojawia się nie lada problem. Można jednak temu zaradzić.

Nowy sposób dodawania zakładek dostępny jest na prawym końcu paska adresu. Jest to biała gwiazdka na która należy kliknąć lewym przyciskiem myszy. Po dodaniu zakładki gwiazdka zmieni kolor na żółty. Dzięki temu dowiadujemy się czy strona na której jesteśmy została dodana do ulubionych.

Listę wszystkich dodanych zakładek możemy wywołać dzięki Bibliotece Firefoxa. Znajduje się ona w menu Zakładki -> Zarządzaj zakładkami (CTRL + Shift + B).
Znajdziemy je w gałęzi Zakładki nieprzypisane. I tak za pomocą pojedynczego kliknięcia myszy uruchomimy edycję zakładki, podwójnym wczytamy stronę w przeglądarce. Ostatnią możliwością jest skorzystanie z metody „przeciągnij i upuść” którą przeniesiemy zakładkę do innego folderu aby była dostępna jako normalna zakładka.

A) Aby uzyskać dostęp do nieprzypisanych zakładek bez otwierania specjalnego okna zalecane jest utworzyć nowy folder na pasku zakładek. Aby stworzyć taki folder klikamy prawym myszy na pasku zakładek i klikamy na Nowa zakładka. W polu Nazwa wpisujemy Zakladki nieprzypisane, a w polu adres (tak aby przeglądarka sama pobrała potrzebne adresy) wpisujemy place: folder=UNFILED_BOOKMARKS. Potwierdzamy przyciskiem Dodaj nowy folder.

B) Jeśli chcemy zmienić ikonę musimy skorzystać z opcji Wyszukaj, i znaleźć plik o nazwie userChrome-example.css. Następnie wskaż polecenie Otwórz folder zawierający w menu podręcznym. Teraz kliknij przycisk W górę. Utwórz w tym folderze plik o nazwie userChrome.css o następującej treści:

bookmark-item[container="true"][label="nieprzypisane"] {
list-style-image:
url('chrome://browser/skin/places/unsortedBookmarks.png') !important;
-moz-image-region: rect(0px 16px 16px 0px) !important; }

Gdyby zdarzyło się, że w tym folderze występuje już taki plik, należy go otworzyć i dodać powyższe wiersze na końcu. Oczywiście po zapisaniu pliku powinniśmy zrestartować przeglądarkę.

Porady, triki i tutoriale  (Windows XP, Vista, MS Office,) - czytaj na komputer.wieszjak.pl


Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dziennik Gazeta Prawna

Największy polski dziennik prawno-gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK