| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Udostępnianie napędu CD/DVD (Windows XP/Vista)

Udostępnianie napędu CD/DVD (Windows XP/Vista)

Netbooki stały się poważnym konkurentem dla swoich większych braci. Z danych z roku 2009 wynika, że na całym świecie sprzedało się ich ponad 25 milionów. Jednym z mankamentów tak mobilnego sprzętu jest brak napędu optycznego. Co więc jeśli chcemy zainstalować jakiś program z płyty na netbooku ? Możemy kupić zewnętrzny napęd na USB lub podłączyć na chwile inny komputer wyposażony w takie urządzenie.

1. Dzięki dobrodziejstwom sieci możemy udostępnić napęd z innego komputera.

2. Włączamy więc PC-ta lub inny sprzęt wyposażony w napęd optyczny.

3. W Eksploratorze klikamy na ikonę napędu prawym przyciskiem myszy, i z wyświetlonego menu wybieramy Udostępnianie i zabezpieczenia. W Windows Vista to polecenie nazywa się po prostu Udostępnianie…

4. „Teraz w XP kliknąć musimy na wiersz „ Jeśli masz świadomość ryzyka, ale mimo to chcesz udostępnić katalog główny dysku kliknij tutaj”. Zaznaczamy teraz opcję Udostępnij ten folder w sieci.

5. Istnieje możliwość, że pozycja ta będzie dla nas niewidoczna. W tym wypadku musimy kliknąć w wiersz „ Jeśli rozumiesz kwestie zagrożeń bezpieczeństwa, ale chcesz udostępniać pliki bez uruchamiania kreatora kliknij tutaj." Następnie zaznaczamy Włącz udostępnianie plików i OK.

6. W Viście klikamy na Udostępnij zaawansowane, zaznaczamy Udostępnij ten folder. Aby zakończyć klikamy na OK i Zamknij.

7. Jeśli całą operację wykonaliśmy prawidłowo pod ikoną napędu powinna pojawić się otwarta dłoń lub ikona przedstawiająca dwie postaci.

8. Teraz należy włożyć płytę i włączyć netbooka. Aby odnaleźć sieciowy napęd wchodzimy w menu START -> Połączenia sieciowe -> Wyświetl komputery grupy roboczej. W Viście na START-> Sieć -> i wybieramy komputer który udostępnia napęd.

9. Instalacje w tym przypadku musimy przeprowadzić ręcznie. Należy więc otworzyć napęd, odszukać program, i plik setup.exe.

Porady internetowe, newsy i ciekawostki - czytaj na internet.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Piskorski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK