| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Udostępnianie napędu CD/DVD (Windows XP/Vista)

Udostępnianie napędu CD/DVD (Windows XP/Vista)

Netbooki stały się poważnym konkurentem dla swoich większych braci. Z danych z roku 2009 wynika, że na całym świecie sprzedało się ich ponad 25 milionów. Jednym z mankamentów tak mobilnego sprzętu jest brak napędu optycznego. Co więc jeśli chcemy zainstalować jakiś program z płyty na netbooku ? Możemy kupić zewnętrzny napęd na USB lub podłączyć na chwile inny komputer wyposażony w takie urządzenie.

1. Dzięki dobrodziejstwom sieci możemy udostępnić napęd z innego komputera.

2. Włączamy więc PC-ta lub inny sprzęt wyposażony w napęd optyczny.

3. W Eksploratorze klikamy na ikonę napędu prawym przyciskiem myszy, i z wyświetlonego menu wybieramy Udostępnianie i zabezpieczenia. W Windows Vista to polecenie nazywa się po prostu Udostępnianie…

4. „Teraz w XP kliknąć musimy na wiersz „ Jeśli masz świadomość ryzyka, ale mimo to chcesz udostępnić katalog główny dysku kliknij tutaj”. Zaznaczamy teraz opcję Udostępnij ten folder w sieci.

5. Istnieje możliwość, że pozycja ta będzie dla nas niewidoczna. W tym wypadku musimy kliknąć w wiersz „ Jeśli rozumiesz kwestie zagrożeń bezpieczeństwa, ale chcesz udostępniać pliki bez uruchamiania kreatora kliknij tutaj." Następnie zaznaczamy Włącz udostępnianie plików i OK.

6. W Viście klikamy na Udostępnij zaawansowane, zaznaczamy Udostępnij ten folder. Aby zakończyć klikamy na OK i Zamknij.

7. Jeśli całą operację wykonaliśmy prawidłowo pod ikoną napędu powinna pojawić się otwarta dłoń lub ikona przedstawiająca dwie postaci.

8. Teraz należy włożyć płytę i włączyć netbooka. Aby odnaleźć sieciowy napęd wchodzimy w menu START -> Połączenia sieciowe -> Wyświetl komputery grupy roboczej. W Viście na START-> Sieć -> i wybieramy komputer który udostępnia napęd.

9. Instalacje w tym przypadku musimy przeprowadzić ręcznie. Należy więc otworzyć napęd, odszukać program, i plik setup.exe.

Porady internetowe, newsy i ciekawostki - czytaj na internet.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agencja Rozwodowa DIVORCED

Portal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »