| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Sortowanie zdjęć ( Windows 7)

Sortowanie zdjęć ( Windows 7)

W Windows 7 wprowadzono nowe użyteczności, w tym m.in. możliwość łączenia folderów w biblioteki. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie gdyż po skonfigurowaniu naszych katalogów za jednym kliknięciem uzyskujemy dostęp do całej zgromadzonej muzyki lub filmów. Rozbudowana zostaje również opcje przeszukiwania naszych zasobów.

1. W przykładzie możemy posłużyć się folderem z naszymi zdjęciami. Wybrany folder klikamy prawym przyciskiem myszy i z menu wybieramy Umieść w bibliotece -> Obrazy.

2. Aby sprawdzić nasze działania otwieramy bibliotekę, której ikona znajduję się na pasku zadań. Wewnątrz biblioteki znajdziemy posegregowane na działy poszczególne typy plików jak obrazy, muzyka czy dokumenty. Nasz katalog zapisaliśmy w Obrazach.

3. By wprowadzić zaawansowane wyszukiwanie musimy foldery z poszczególnymi fotografiami oznaczyć za pomocą tagów. W tym celu zaznaczamy wybrane zdjęcia z wciśniętym klawiszem CTRL, a po zaznaczeniu ich w dolnej części okna wprowadzamy Tag, który skojarzymy z albumem.

4. Później aby odnaleźć wg. przypisanych tagów nasze zdjęcia w prawym górnym rogu okna biblioteki wybieramy opcję -> Rozmieść wg. tagów. 

Szukasz porad ?? Zajrzyj na komputer.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kosy

Ekspert, trener, konsultant, wykładowca uniwersytecki. Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej. Doradztwem w zarządzaniu zasobami ludzkimi zajmuje się od ponad 15 lat, realizując różnorodne projekty z zakresu HR. Ma za sobą długoletnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych firmach doradczych: Capgemini Ernst & Young, SHL Ireland, Hudson Global Resources, PWC. Zrealizował różnorodne projekty dla wiodących organizacji działających w Polsce, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii (m.in. Accenture, Aer Rianta, AIB, Bank of Ireland, Dairygold, Lafarge, Oriflame, Sulzer, Ulster Bank). Autor artykułów publikowanych w Serwis HR, Personel i Zarządzanie oraz Rzeczpospolitej, a także pozycji naukowych i książkowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK