REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Aakash 2 – kolejny indyjski tablet za grosze

Kamil Rogala
Aakash 2
Aakash 2

REKLAMA

REKLAMA

W październiku zeszłego roku w Indiach zadebiutował tablet o egzotycznie brzmiącej nazwie Aakash. Nie wiemy czy każdy z Czytelników o nim słyszał, ale jeśli nadmienimy, że kosztował zaledwie 35 dolarów z pewnością wiele osób postara się znaleźć informacje na jego temat. Najtańszy tablet na rynku doczekał się swojego następcy. Jest nim Aakash 2.

Indyjski rynek bardzo miło przyjmuje towary noszące miano „najtańszych”. Jakiś czas temu na tamtejszym rynku pojawił się najtańszy samochód osobowy Tata Nano, nic więc dziwnego że wśród tego typu towarów znalazł się najtańszy tablet stworzony głównie z myślą o studentach. Aakash 2, znany również jako Ubislate 7+. Niestety cena podskoczyła… do astronomicznych 40 dolarów.

REKLAMA

Zobacz również: Koszty i utrzymanie Open Source – czy to jest w pełni darmowe?

Wydawałoby się, że za cenę 40 dolarów możemy otrzymać co najwyżej obudowę normalnego tabletu. Okazuje się, że za tak skromną sumę możemy dostać o wiele więcej. Otóż tablet wyposażono w 7-calowy wyświetlacz pojemnościowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Sercem tabletu jest skromny, ale z pewnością wystarczający procesor Cortex A8 z częstotliwością taktowania zegara na poziomie 700 MHz.

Sprawdź też: Perspektywy i nadzieje związane z technologią NFC – czy to ma przyszłość?

Jakby tego było mało, procesor wspomagany jest przez 256 MB pamięci operacyjnej RAM. Nie jest to wiele, ale do komfortowej pracy na podstawowych aplikacjach w zupełności wystarczy. Co prawda do dyspozycji użytkownika oddano zaledwie 2 GB wbudowanej pamięci flash, ale za sprawą slotu na karty microSD pamięć może zostać rozszerzona o kolejne 32 GB.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Na co zwracać uwagę, a co pominąć wybierając TV do firmy?

To nie jedyne dodatki w Aakashu 2. Oprócz tego tablet dostanie dwa pełnowymiarowe porty USB 2.0 z funkcją OTG, które będą w stanie obsłużyć modemy 3G. Oprócz tego dostaniemy gniazdo słuchawkowe jack 3,5 mm oraz moduł WiFi w standardzie 802.11 a/b/g. Zdaniem producenta akumulator o pojemności o pojemności 3200 mAh ma zapewnić 3 godziny ciągłej pracy.

Warto przeczytać: Zalety Open Source – czy firma na tym skorzysta?

Urządzenie działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 2.3 Gingerbread z dostępem do Google Play, czyli byłego Android Marketu. Szczerze mówiąc jesteśmy zaskoczeni pozytywnymi parametrami i wręcz okazyjną ceną. Niestety szanse na to, że urządzenie w takiej cenie trafi na nasz rynek są nikłe. Może konkurencja zauważy popyt na takie urządzenia i stworzy coś specjalnie na rynek Europejski?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Troska i zrozumienie w kontakcie z pacjentami – klucz do profesjonalnej opieki zdrowotnej

    Empatia jest kluczowa w relacjach między personelem medycznym a pacjentami, będąc nieodzownym fundamentem wysokiej jakości opieki zdrowotnej. W obecnych czasach, gdy pacjenci mają coraz większe oczekiwania, a zmiany w medycynie są nieustanne, zdolność do empatii wyróżnia się jako jeden z głównych czynników wpływających na poziom świadczonych usług. Nawet w czasach, gdy technologie medyczne rozwijają się dynamicznie, to właśnie empatyczny kontakt między pacjentem a personelem zdrowotnym ma zasadnicze znaczenie. Umiejętność wczucia się w położenie innej osoby jest kluczowa, tworząc solidną podstawę dla profesjonalnej i skutecznej opieki nad pacjentami.

    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    REKLAMA

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    REKLAMA

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    REKLAMA