REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dłuższa praca telefonu na baterii – czy to możliwe?

Kamil Rogala
Jeśli przez dłuższy czas nie będziemy w ogóle używać telefonu, warto go całkowicie wyłączyć.
Jeśli przez dłuższy czas nie będziemy w ogóle używać telefonu, warto go całkowicie wyłączyć.

REKLAMA

REKLAMA

Nie od dziś wiadomo, że jednym z głównych kryteriów wyboru telefonu jest długa praca na baterii. Codzienne ładowanie z pewnością nikogo nie zachęca. Możemy jednak na własną rękę spróbować przedłużyć pracę telefonu na baterii. Jeśli już odpowiednio uformowaliśmy baterię warto pokusić się o inne operacje, które pomogą wydłużyć pracę telefonu.

Po pierwsze powinniśmy przestrzegać podstawowych zasad dotyczących przechowywania telefonu. Tyczy się to również innych urządzeń elektronicznych. Urządzenia należy trzymać z dala od źródeł ciepła i zimna. Pod wpływem wysokiej temperatury elektrolit zawarty w bateriach zmniejsza swoją objętość. Prowadzi to do zmniejszenia wydajności i pojemności baterii.

REKLAMA

W skrajnych przypadkach i bardzo wysokich temperaturach może dojść do rozszczelnienia układu i wylania się zawartości, co jest bardzo groźne dla naszego zdrowia. Jeśli wystawimy telefon na działanie bardzo niskich temperatur, cząstki ujemne znajdujące się na anodzie zmniejszą prędkość poruszania, przez co czas ładowania może się znacząco zwiększyć. Paradoksalnie może to również doprowadzić do nagrania się baterii.

Zobacz również: Jak mylna reklama wpływa na postrzeganie serwisu przez internautę?

REKLAMA

Po dłuższym użytkowaniu telefonu warto przeczyścić styki w baterii. Dobrym sposobem jest przetarcie ich zwykłą gumką do ścierania ołówka. W niektórych przypadkach, jeśli styki będą pokryte sporą warstwą nalotu lub kurzu, proces ładowania baterii może znacząco się wydłużyć.

Jeśli nie korzystamy z internetu lub jeśli nie wykonujemy połączeń wideo dobrym pomysłem jest wyłączenie trybu dwuzakresowego w telefonie. Tryb jedno zakresowy wystarczy nam w zupełności do odbierania, czy też wysłania MMS-ów. W niektórych miejscach może to nawet zwiększyć zasięg naszego telefonu oraz znacząco zmniejsza zużycie baterii telefonu. Warto również wyłączyć nieużywane aplikacje działające w tle. Programy tego typu cały czas odwołują się do pamięci oraz procesora, przez co zużywają cenną energię zawartą w bateriach. Warto mieć to na uwadze, jeśli dążymy do maksymalnej energooszczędności.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Reklamy online biją rekordy – jaką wartość osiągnęły?

Jeśli przez dłuższy czas nie będziemy w ogóle używać telefonu, warto go całkowicie wyłączyć. Wiele osób wyłącza telefon na noc. Nie dość, że oszczędza w ten sposób baterię, to na dodatek ma spokój i ciszę podczas snu. Pamiętajmy jednak, że nie warto wyłączać telefonu na kilkanaście czy kilkadziesiąt minut, gdyż energia potrzeba do wzbudzenia telefonu jest równoważna energii, jaką sprzęt zużywa przez nawet 2 godziny w stanie czuwania.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    REKLAMA

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    Kończy się najostrzejsza zima od 50 lat. Prawie 5 mln zwierząt hodowlanych zginęło z głodu w Mongolii

    Dobiegająca końca zima w Mongolii, najostrzejsza od pół wieku, doprowadziła do śmierci niemal 5 mln kóz, owiec i koni, które nie są w stanie dotrzeć do pożywienia. To duży cios w gospodarkę kraju zamieszkanego przez ok. 3,3 mln ludzi, z których ok. 300 tys. utrzymuje się z hodowli zwierząt - podkreśliło Radio Swoboda.

    Nowe technologie pomogą ograniczyć marnowanie żywności?

    Każdy długi weekend czy święta to ogromne kolejki do marketów spożywczych. Polacy, pomimo wysokich cen, znów kupią więcej jedzenia niż potrzebują a duża część trafi na śmietnik. Niegospodarne podejście do żywności jest ogromnym wyzwaniem w obliczu zmian klimatycznych i coraz większego wysiłku, jaki trzeba będzie włożyć, by ją wyprodukować. Jak wykorzystać do tego nowa technologię? 

    REKLAMA

    Słowo "siostrzeństwo" w słownikach języka polskiego?

    Sondaż przeprowadzony przez Answear.LAB wskazuje  że ponad połowa kobiet uważa, że słowo „siostrzeństwo” powinno zostać wprowadzone do słowników języka polskiego. 97 proc. zauważa i docenia sukcesy kobiet.

    Rolnicy i pożyczka lombardowa - zmiana przepisów ustawy

    Sejm zmienił przepisy ustawy o pożyczce lombardowej. Przepisy nakazujące stosować do rolników ustawę o konsumenckiej pożyczce lombardowej zostały uchylone.

    REKLAMA