| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Telefony firmowe > Zaawansowane telefony stacjonarne

Zaawansowane telefony stacjonarne

Od kilku lat zauważalny jest trend spadkowy, w sprzedaży telefonów stacjonarnych. Największy wpływ na ową sytuację mają taniejące telefony komórkowe, oraz coraz to bardziej atrakcyjne oferty mobilnych operatorów. Mimo to współczesne telefony nie ustępują technologicznie komórkom - są nowoczesne i pełne dodatkowych funkcji.

Telefonia komórkowa od samego początku była wygodniejsza. W momencie zrównania się cen za połączenie przesądzone wiec było, że obejmie prowadzenie. Jeśli jednak korzystamy w domu, lub w firmie z łączy stacjonarnych rozważmy kupno telefonu nowej generacji.

Telefon DECT

Telefony DECT są oczywiście bezprzewodowe. Aparat taki składa się z podłączonej do sieci telefonicznej bazy oraz słuchawki. Rozwiązanie takie daje nam bezprzewodowy zasięg, który waha się w zależności od producenta i modelu od 50 do 300m.

Możliwości i funkcje

Mimo, iż telefony stacjonarne mają mniejsze możliwości od komórek to dla kogoś kto nie korzystał jeszcze z tego typu aparatu wydadzą się bardzo zaawansowane. Oto one:

Automatyczna sekretarka – usługę poczty głosowej świadczy większość operatorów lecz jak widać po statystykach nie jest to wygodne. Posiadając telefon stacjonarny z automatyczną sekretarką możemy od ręki odsłuchać wszystkie nagrania, a nowe telefony pozwalają na zarejestrowanie nawet kilkudziesięciu minut materiału.

Bluetooth - Niektóre modele telefonów wyposażone, są podobnie jak ich mniejsi bracia w moduł bluetooth. Dzięki niemu możemy podłączyć bezprzewodowy zestaw słuchawkowy i cieszyć się jeszcze większą wygodą. Bardziej zaawansowane modele mogą wymieniać z komórkami grafikę, zdjęcia i dzwonki.

Wyświetlacz - Współczesne telefony wyposażone są w wysokiej klasy kolorowe wyświetlacze TFT. Dzięki nim obsługa jest podobna jak w urządzeniach mobilnych – łatwa i przyjemna.

Oprogramowanie - Wiele telefonów posiada łącze USB, przez które możemy przesyłać na komputer listę kontaktów i synchronizować ją z popularnymi programami pocztowymi.

Książka adresowa - Nowoczesna książka adresowa jest w telefonie identyczna jak w komórce. Pozwala zapisywać kilka numerów kontaktowych, adresy e-mail, dodawać zdjęcia i datę urodzenia.

Darmowe rozmowy - Korzystając z rozwiązań firmy Siemens lub Panasonic możemy pod jedną bazę podłączyć kilka słuchawek. Rozmowy między nimi są oczywiście darmowe.

SMS - Urządzenia typu DECT pozwalają na wysyłanie i odbieranie krótkich wiadomości tekstowych podobnie jak w telefonach komórkowych. Wybrane modele posiadają nawet słownik T9.

Dzwonki - Nowoczesne DECT-y pozwalają wgrywać do pamięci telefon dzwonki w postaci plików mp3. Bez przeszkód możemy też przypisać do kontaktów określone melodie.

VOIP - Dysponując stałym łączem internetowym możemy zainwestować w rozwiązanie, które pozwoli nam na znaczne oszczędności. To wszystko za sprawą telefonii internetowej, która jest niezwykle tania. PO wykupieniu konta u operatora VOIP wpisujemy w słuchawkę hasło i dzwonimy do woli na cały świat.

Porady internetowe, newsy i ciekawostki - czytaj na internet.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Posyniak

Notariusz Szczecin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »