| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Technologia > Klinika dla uzależnionych od...gier

Klinika dla uzależnionych od...gier

Jak się okazało niedawno, nie tylko alkohol i narkotyki prowadzą do uzależnień. Ostatnio gorącym tematem w naszym kraju jest uzależnienie od hazardu. Ale czy można być uzależnionym od gier komputerowych? Okazuje się, że można, a w Wielkiej Brytanii otworzono nawet specjalną klinikę.

Grami, które w ostatnim czasie najbardziej uzależniają są MMORPG (czyli RPG rozrywane w sieci pomiędzy tysiącami, a nawet milionami graczy). Każdy z nas od czasu do czasu lubi zagrać w jakąś grę. Jedni trochę częściej, drudzy rzadziej. Są jednak i tacy, którzy od swoich ulubionych tytułów oderwać się nie mogą i aby nie pozostać bezdomnym (jak Andrew Ross, który stracił mieszkanie przez uzależnienie od Internetu), potrzebują pomocy.

Taką pomoc oferuje powstała w mieście Weston-super-Mare, w hrabstwie Somerset, Klinika Uzależnienia od Gier. Najczęstszymi pacjentami są tam fani (tudzież fanatycy) gier typu MMORPG, takich jak World of Warcraft czy Age of Conan.

Aktualnie leczonych jest tam około 400 osób rocznie, uzależnionych od hazardu, narkotyków, alkoholu i innych nałogów. Program leczenia z uzależnień od gier został przystosowany do obecnego programu kliniki.

Organizacja ELSPA (Entertainment and Leisure Software Publishers Association), zajmująca się oceną gier komputerowych, zaprzecza jakoby granie przez Internet było uzależniające lub prowadziło do uzależnień. Według niej, granie stało się powszechne i ma pozytywny wpływ na ludzi.

Źródło: Chip.pl

reklama

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »