| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Technologia > Trzy polskie uczelnie nagrodzone przez HP

Trzy polskie uczelnie nagrodzone przez HP

Trzy polskie uczelnie: Politechnika Warszawska, Uniwersytet Śląski i Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania  ramach projektu "Innovation in Education Grant" otrzymały sprzęt edukacyjny od firmy HP. W programie rokrocznie nagradzane są szkoły, które wprowadziły innowacyjne metody nauczania.

Wśród tegorocznych nagrodzonych znajduje się 50 placówek edukacyjnych z piętnastu krajów z regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). Każda ze zwycięskich szkół otrzymała sprzęt komputerowy (m.in. notebooki, drukarki) o wartości ponad 100 tys. USD oraz dotacją pieniężną w wysokości 10 tys. USD.

Jak informuje rzeczniczka prasowa UŚ, Magdalena Ochwat, nagrodzony projekt pt. "Teaching chemoinformatics in a mobile and Interactive environment" będzie realizowany w Instytucie Chemii, na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ w kilku fazach przez dwa lata.

W pierwszej fazie przygotowana zostanie pracownia komputerowa, wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt, pozwalający na prowadzenie interaktywnych zajęć, co jest szczególnie istotne w przypadku pracy nad zagadnieniami spotykanymi w chemoinformatyce lub chemii leków. Kolejne fazy projektu będą związane z przygotowaniem i wdrożeniem innowacyjnej metodologii nauczania wybranych przedmiotów na nowych specjalnościach: chemia informatyczna oraz chemia leków.

"Stworzenie takiej pracowni w oparciu o fundusze uczelni nie byłoby niestety w najbliższym czasie możliwe, dlatego też uzyskanie wsparcia w ramach inicjatywy HP jest dla nas szczególnie cenne" - mówi rzecznik UŚ.

Jak poinformował PAP Barłomiej Solarz-Niesłuchowski z Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania, nagrodzony projekt dotyczył wykonania mapy sieci radiowych dostępnych w okolicach Warszawy, w paśmie 2,4 i 5 GHz. Projekt ma m.in. pokazać studentom, jak zabezpieczać sieci radiowe na paśmie 2,4 GHz i dlaczego należy powoli przechodzić na urządzenia pracujące w standardzie 5GHz.

Wśród nagrodzonych znalazł się również Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Nagrodzony projekt zakładał modernizację metod nauczania w zakresie inżynierii oprogramowania czyli tworzenia programów, przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń typu tablet PC.

Źródło: Technologie.gazeta.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy od 1989 roku działa na polu zwiększenia świadomości społecznej w zakresie profilaktyki i bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domach, biurach, zakładach przemysłowych itp.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK