| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Technologia > USA nie chce LCD od Sharpa

USA nie chce LCD od Sharpa

Amerykańska Komisja Handlu Międzynarodowego podjęła decyzję o zablokowaniu importu paneli i telewizorów LCD marki Sharp do Stanów Zjednoczonych.

Według Amerykańskiej Komisji Handlu Międzynarodowego (UITC) firma Sharp narusza w procesie produkcji paneli i telewizorów LCD patent należący do Samsung Electronics.

Decyzja Komisji (patrz PDF: Investigation No. 337-TA-631) zostanie jeszcze przedstawiona prezydentowi Obamie. Jeżeli wejdzie w życie, to zablokuje nie tylko import urządzeń LCD marki Sharp, ale także tych wyprodukowanych przez inne firmy, które korzystają z patentu Samsung Electronics bez licencji.

"Zastanawiamy się nad apelacją" - skomentował krótko Miyuki Nakayama, rzecznik prasowy Sharp w Tokyo.

Nakayama dodał, że dopóki firma nie otrzyma ostatecznej decyzji, jej urządzenia LCD będą dystrybuowane tak jak dotychczas.

Warto dodać, że Sharp i Samsung prowadzą batalię sądową już od kilku miesięcy. Firmy wzajemnie oskarżają się o naruszanie patentów związanych z LCD. Bardzo prawdopodobne, że decyzja UITC będzie prawdziwym przełomem w tej sprawie.

Źródło: PC WORLD

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Monitor prawa pracy i ubezpieczeń518.40 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »