| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Kupujemy klawiaturę i myszkę

Kupujemy klawiaturę i myszkę

Wbrew pozorom, odpowiednia klawiatura oraz myszka stanowią bardzo ważny element każdego komputera. To dzięki nim jesteś w stanie wykonywać pewne zadania szybciej i wygodniej. Sprawdź, na co warto zwracać uwagę przy wyborze klawiatury i myszki do swojego komputera.

4. Cechy myszki

Przy zakupie kompletu klawiatury i myszy równie dużo uwagi należy poświęcić analizie parametrów myszki. Wsród nich najważniesze to:

  • współczynnik dpi (ang. dots per inch), czyli rozdzielczość przekładająca się na dokładność myszki. Im wyższy, tym myszka będzie zachowywać się precyzyjniej. Obecnie najczęściej produkowane są tańsze myszki optyczne wyposażone w diodę (dokładność 400 - 800 dpi) lub droższe laserowe (od kilkuset do powyżej 2000 dpi). Te drugie przewidziane są raczej do zastosowań profesjonalnych (przykładowo do grafiki komputerowej). Myszki optyczne mają czasem problem z pracą na niektórych nawierzchniach, podczas gdy myszka laserowa radzi sobie praktycznie na każdym podłożu. Co ciekawe, niektóre modele oferują kilka trybów rozdzielczości do wyboru;

  • ilość przycisków poza standardowymi dwoma na wierzchu, które mogą się przydać do szybkiego wywoływania dodatkowych funkcji;

  • większość producentów oferuje już myszki dostosowane zarówno dla praworęcznych, jak i leworęcznych użytkowników. Warto jednak sprawdzić tę właściwość jeszcze przed zakupem;

  • rolka przewijania może być wyposażona w specjalną zębatkę, która pozwala na przewijanie zawartości okien w trybie krokowym. Często sama w sobie jest również kolejnym przyciskiem.

Podsumowanie

Klawiatura i myszka dla profesjonalisty
Z pewnością bardziej zaawansowani użytkownicy wybiorą zestaw przewodowy, w którym myszka wyposażona jest w o wiele dokładniejszy laser. Nie będą im raczej potrzebne dodatkowe przyciski multimedialne. Przed zakupem konieczne jest za to sprawdzenie skoku klawiszy oraz ich rozmieszczenie.

Klawiatura i myszka do biura
Prosta i trwała konstrukcja to główne czynniki decydujące o zakupie klawiatury i myszki do typowej pracy biurowej. Tu w zupełności wystarczy myszka optyczna. Z pewnością warto pamiętać o podpórce pod nadgarstki w klawiaturze.

Klawiatura i myszka do salonu
Jak wiadomo, tu najbardziej liczą się względy estetyczne. Wybór padnie zapewne na zestaw bezprzewodowy. Przyda się funkcja podświetlanej klawiatury, przykładowo podczas sensu filmowego w gronie znajomych. W tym wypadku również wystarczy myszka optyczna. Warto za to pamiętać o dodatkowych klawiszach dla multimediów, dzięki którym uruchamianie aplikacji będzie dużo wygodniejsze.

reklama

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »