REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kupujemy kamerę internetową

Sebastian Górski
Kamera internetowa
Kamera internetowa

REKLAMA

REKLAMA

Sprawdzanie korków na największych skrzyżowaniach w mieście, monitoring pomieszczeń, uczestnictwo w ważnej telekonferencji w domowym zaciszu oraz rozmowy wideo przez komunikator internetowy z rodziną z zagranicy. To tylko niektóre z zastosowań kamery internetowej, przydatnego i niedrogiego gadżetu. Zanim zdecydujesz się na zakup przeczytaj, na co zwracać uwagę przy wyborze kamery internetowej.

1. Matryca

Sercem każdej kamery (nie tylko internetowej) jest matryca, czyli element odpowiedzialny za przetwarzanie rejestrowanego obrazu na postać cyfrową. Spotykamy zazwyczaj dwa typy matrycy:

REKLAMA

  • urządzenia wyposażone matrycę typu CCD oferują lepszą jakość obrazu są jednak droższe;
  • kamery internetowe z matrycą typu CMOS są tańsze jednak nie gwarantują tak dobrej jakości obrazu jak matryce CCD. Jeśli masz ograniczony budżet i nie zależy Ci na wysokiej rozdzielczości obrazu, szukaj kamery internetowej wyposażonej w matrycę typu CMOS.

W zakresie jakości obrazu powinieneś zwrócić uwagę na dwa parametry:

  • maksymalną rozdzielczość w trybie wykonywania zdjęć oraz przekazywania obrazu wideo (oba parametry mogą się różnić między sobą);
  • liczbę klatek, którą kamera może przetwarzać w ciągu sekundy. Przyzwoita kamera internetowa będzie transmitować płynnie obraz w rozdzielczości 640 x 480 pikseli (prędkość około 30 klatek na sekundę).

2. Sposób montażu

W zależności od typu kamery internetowej, spotykane są różne typy montażu. Dla przykładu, w urządzeniach przeznaczonych dla komputerów przenośnych uchwyt pozwala na montaż bezpośrednio na obudowie wyświetlacza. W każdym z przypadków, w miarę możliwości sprawdź stabilność statywu i możliwość regulacji samego obiektywu.

Polecamy: Pendrive i kamera internetowa w jednym

3. Oprogramowanie

Zazwyczaj w pudełku z kamerą internetową znajdziesz dedykowane oprogramowanie, które ułatwi korzystanie ze wszystkich funkcji danego modelu. Ciekawym rozwiązaniem są różne modyfikacje obrazu, który pojawiają się na ekranie monitora podczas rozmowy. Twój wizerunek może być odpowiednio zamaskowany (opcja przydatna szczególnie dla młodszych internautów, zwiększająca bezpieczeństwo).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

4. Dodatkowe funkcje

W zależności od modelu, kamera internetowa potrafi nie tylko przekazywać obraz:

  • dzięki wbudowanemu mikrofonowi rejestruje również dźwięk;
  • obiektyw z funkcją ręcznej lub automatycznej regulacji ostrości może przybliżać obraz;
  • niektóre urządzenia wyposażone są w specjalny sensor, który rozpoznaje twarz użytkownika;
  • poza typową rejestracją wideo, tego typu urządzenia są w stanie zapisywać pojedyncze klatki filmu w postaci zdjęć.

Podsumowanie

REKLAMA

Kamera internetowa do pogaduszek
Jeśli zamierzasz używać kamery internetowej wyłącznie do komunikacji wideo za pomocą komunikatora internetowego wystarczy Ci prosta kamera z matrycą CMOS. Możesz zdecydować się na egzemplarz z ręczną regulacją ostrości obrazu.

Kamera internetowa do monitorowania
Jeśli chcesz monitorować otoczenie komputera powinieneś pomyśleć o urządzeniu z matrycą CCD oraz sensorem rozpoznającym ruch obrazu. Wbudowany mikrofon zapewni Ci również monitorowanie dźwięku otoczenia.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Troska i zrozumienie w kontakcie z pacjentami – klucz do profesjonalnej opieki zdrowotnej

    Empatia jest kluczowa w relacjach między personelem medycznym a pacjentami, będąc nieodzownym fundamentem wysokiej jakości opieki zdrowotnej. W obecnych czasach, gdy pacjenci mają coraz większe oczekiwania, a zmiany w medycynie są nieustanne, zdolność do empatii wyróżnia się jako jeden z głównych czynników wpływających na poziom świadczonych usług. Nawet w czasach, gdy technologie medyczne rozwijają się dynamicznie, to właśnie empatyczny kontakt między pacjentem a personelem zdrowotnym ma zasadnicze znaczenie. Umiejętność wczucia się w położenie innej osoby jest kluczowa, tworząc solidną podstawę dla profesjonalnej i skutecznej opieki nad pacjentami.

    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    REKLAMA

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    REKLAMA

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    REKLAMA