| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > To co dobre dla oczu – nowe technologie obrazu

To co dobre dla oczu – nowe technologie obrazu

Dobry monitor to taki, który pozwala wydajnie pracować i nie niszczy wzroku. Upowszechnienie technologii LCD powoduje, że coraz więcej ludzi pracuje korzystając z monitorów. Starsze typy potrafią bardzo negatywnie wpływać na nasze oczy. Wraz z nowymi modelami LG przygotowało szereg funkcji chroniących użytkownika.

LG ogłosiło premierę nowej serii monitorów W53 i W54 z pakietem funkcji dodatkowych Smart, które oprócz wysokiej jakości obrazu zdecydowanie zmniejszając zmęczenie oczu związane z długotrwałą pracą przy komputerze.

Monitory z serii W53 i W54 zostały wyposażone w funkcję Auto Bright, dzięki której automatycznie dostosowują jasność obrazu i inne ustawienia ekranu do oświetlenia w pomieszczeniu, a także do wyświetlanego obrazu. Firma LG opracowała optymalne parametry w oparciu o tzw. wskaźniki „olśnienia przykrego” (UGR), zalecane przez Międzynarodową Komisję Oświetleniową (CIE, Commission on Illumination). Ustawienia te wpływają na znaczne podwyższenie komfortu pracy przy komputerze.

"Przeprowadziliśmy szczegółowe badania w Europie i Azji, które wykazały, że użytkownicy najczęściej skarżą się na niedopasowane parametry ekranu, który jest albo za jasny, albo zbyt ciemny. To powoduje nadmierne zmęczenie oczu" — powiedział B.B. Hwang, prezes LG odpowiedzialny za dywizję Business Solutions.

Tryb filmowy

Gdy użytkownik ogląda materiały wideo z sieci internetowej, funkcja ta przyciemnia wszystkie elementy tła poza samym filmem, aby uwaga użytkownika nie była rozpraszana natarczywymi tekstami i banerami reklamowymi.

Kontrola czasu pracy monitora

W trosce o komfort pracy nowe monitory zostały wyposażone również w minutnik, czyli funkcję umożliwiającą kontrolę czasu. Informuje ona użytkownika, że powinien zrobić sobie przerwę w pracy po upływie wyznaczonego odstępu czasu. Można go ustawić na godzinę lub dwie za pomocą łatwego w użyciu menu.

Czujnik ruchu

Dodatkowo pod dolną listwą nowych monitorów zamontowano czujnik ruchu, aby wyeliminować wszystkie czynniki rozpraszające wzrok i powodujące zmęczenie oczu. Funkcja ta automatycznie włącza podświetlenie przycisków na monitorze, kiedy użytkownik zbliży do nich rękę. Natomiast gdy przestanie wykrywać ruch w pobliżu listwy, diody przygasną, pozostawiając jednolite, niczym niezakłócone otoczenie ekranu.

Specyfikacja techniczna

Monitory Smart z serii W53 firmy LG są dostępne z matrycą formatu 16:9 w wersjach o przekątnej ekranu od 18,5 do 27 cali. Dodatkowo modele o przekątnej powyżej 22 cali oferują rozdzielczość Full HD (1920x1080). Natomiast monitory LG z serii W54 charakteryzują się formatem matrycy 16:10 i są dostępne w rozmiarach o przekątnej wyświetlacza 19 i 22 cale. Monitory obu serii oferują również kontrast zoptymalizowany do 50000:1 oraz niezmiernie krótki czas reakcji — jedynie 2 ms.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

WebHat

WebHat to prężnie rozwijająca się firma tworząca interaktywny video e-learning.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »