| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Ryzyko używania podrabianych wkładów w Twojej drukarce

Ryzyko używania podrabianych wkładów w Twojej drukarce

Podrabianie produktów jest w dzisiejszych czasach problemem globalnym. Firma HP dokłada wszelkich starań, aby klienci mogli bez problemu odróżnić oryginalne wkłady atramentowe i kasety z tonerem od szkodliwych podróbek. Używanie podróbek naraża bowiem firmy na dodatkowe koszty związane z naprawą i konserwacją urządzeń i co najważniejsze może negatywnie wpłynąć na jej wizerunek.

Podrabiane opakowania

Oszuści produkują napełniane lub regenerowane wkłady drukujące w podrabianych opakowaniach markowych, co ma fałszywie sugerować nabywcom, że kupują oryginalne produkty renomowanej firmy. Te nielegalne produkty znacznie się różnią od legalnie napełnianych lub regenerowanych wkładów, które są wyraźnie oznaczone i sprzedawane w opakowaniach innych niż wkłady oryginalne. Różnica polega przede wszystkim na tym, że producenci legalnych wkładów alternatywnych nie próbują oszukać nabywców, sugerując fałszywie, że są one czymś innym.

Tak jak w przypadku wszystkich oryginalnych marek porównywanych z podróbkami, najważniejszym dowodem na oryginalność wkładu drukującego jest wysoka, jednolita jakość druku. Jednak istnieją też inne czynniki, które mogą wskazywać na to, że oferowany wkład drukujący nie jest oryginałem, za który ma uchodzić. Oryginalne wkłady drukujące HP są zawsze nowe — nigdy nie są ponownie napełniane lub regenerowane — i powinny być dostarczane w nieotwieranym opakowaniu wysokiej jakości.

Fałszerze oszukują nieświadomych klientów, którzy sądząc, że kupują oryginalny, markowy produkt, wydają swoje ciężko zarobione pieniądze na podróbki marnej jakości” — powiedział Dave Cooper, dyrektor ds. globalnych programów wywiadu i walki z podróbkami (Global Brand Intelligence & Global Anti-Counterfeiting Programmes) w HP.

Drukarka sama ostrzeże przed podróbką!

Aby jeszcze bardziej ułatwić klientom ochronę przed podróbkami, HP opracował nowatorskie oprogramowanie do sprawdzania autentyczności, które klienci mogą pobrać i zainstalować na swoich komputerach. To darmowe oprogramowanie uruchamia się automatycznie po zainstalowaniu nowego wkładu drukującego i wykrywa cechy nietypowe oraz ostrzega klientów i informuje, co należy zrobić dalej.

Wszystkie oryginalne kasety z tonerem do drukarek HP LaserJet i wiele wkładów atramentowych ma etykiety z zaawansowanymi znakami holograficznymi i kodem Quick Response (QR), który klient może szybko zweryfikować za pomocą smartfona z dostępem do Internetu lub na stronie www.hp.com/go/ok7. Kod ten można zeskanować i uzyskać natychmiastową odpowiedź — legalne etykiety generują wiadomość z potwierdzeniem, że produkt ma prawidłowy kod. Niewłaściwa etykieta oznacza, że produkt może nie być oryginalny — w tym przypadku odpowiedź zawiera instrukcję, co klient powinien zrobić dalej.

HP Flow CM Professional

Wielofunkcyjne drukarki HP LaserJet Flow wyposażone w oryginalne atramenty i tonery można w łatwy sposób zintegrować z HP Flow CM Professional. HP Flow CM Professional to łatwe w obsłudze rozwiązanie działające w chmurze, które może pomóc małym i średnim firmom w zarządzaniu informacjami oraz bezpieczniejszym przechowywaniu i korzystaniu z informacji z myślą o zoptymalizowanej współpracy.

HP Flow CM Professional oferuje praktycznie nieograniczony dostęp do kompletnego zestawu sprawdzonych narzędzi do zarządzania dokumentami, które umożliwiają efektywniejsze rejestrowanie, przechowywanie, przeszukiwanie, pobieranie i udostępnianie informacji. Rozwiązanie to pozwala:

• usprawnić obieg dokumentów i zwiększyć wydajność współpracy dzięki wygodnym narzędziom do udostępniania i powiadamiania;

• pozbyć się szaf na akta – zarządzanie dokumentami w chmurze ułatwia dostęp do akt papierowych i cyfrowych;

• rejestrować dokumenty w formie zdjęć – technologia udoskonalania obrazu HP automatycznie poprawia ich jakość.

HP Flow CM Professional to rozwiązanie, na którym można polegać, zostało bowiem stworzone i przetestowane przez należącą do HP firmę Autonomy, pioniera branży w dziedzinie systemów zarządzania treścią.

HP Flow CM Professional pomaga efektywnie i bezpiecznie przechowywać informacje biznesowe online, dzięki czemu są one łatwo dostępne w dowolnym miejscu i czasie. Rozwiązanie oferuje łatwy w obsłudze, intuicyjny interfejs niezależnie od tego, czy użytkownik korzysta z komputera biurkowego, urządzenia mobilnego czy panelu sterowania urządzenia wielofunkcyjnego HP.

Zobacz serwis: e-Firma

Advertisement

Advertisement

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agencja interaktywna LTB.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK