REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Nowy TV w firmie – co jeszcze jest istotne?

Kamil Rogala
Po zakupie telewizora warto odpowiednio przygotować miejsce, w którym urządzenie będzie służyło.
Po zakupie telewizora warto odpowiednio przygotować miejsce, w którym urządzenie będzie służyło.

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli już kupiliśmy odpowiedni telewizor do firmy warto zadbać o kilka elementów, które są bardzo istotne. Chodzi przede wszystkim o przygotowanie miejsca, w którym telewizor będzie umieszczony. Ustawienie urządzenia w pierwszym lepszym miejscu nie jest dobrym wyborem. Na co więc zwracać uwagę? Co jeszcze może się przydać?

Po zakupie telewizora warto odpowiednio przygotować miejsce, w którym urządzenie będzie służyło. Z pewnością nie warto ustawiać telewizora naprzeciwko okien, przez które wpadają promienie słoneczne. Oglądanie czegokolwiek na ekranie w takim pomieszczeniu to męczarnia. Telewizor powinien stać tyłem lub przynajmniej bokiem do okien. Jeśli nie mamy możliwości ustawienia telewizora w innym miejscu, z pewnością warto zadbać o odpowiednie rolety do okien. Można również pokusić się o ustawienie delikatnego oświetlenia za odbiornikiem. Sprawi to, że wzrok widzów będzie się mniej męczył.

REKLAMA

Sprawdź także: Perspektywy i nadzieje związane z technologią NFC – czy to ma przyszłość?

Warto również zadbać o odpowiednią listwę przeciwprzepięciową, do której będziemy mogli podłączyć kilka dodatkowych urządzeń, na przykład dodatkowe głośniki, kino domowe, odtwarzacz DVD czy Blu-ray etc. Listwa przeciwprzepięciowa uchroni nasz cenny sprzęt przed awarią spowodowaną zmianami napięcia w gniazdku lub przepięciem podczas burzy. Nie jest to co prawda konieczne urządzenie, ale jeśli posiadamy sprzęt za kilka tysięcy złotych, listwa przeciwprzepięciowa za kilkadziesiąt złotych nie powinna stanowić problemu.

Zobacz również: W jaki sposób cyberprzestępcy atakują firmy?

Na chwilę wróćmy do lokalizacji naszego telewizora. O ile już wybraliśmy odpowiednie miejsce, warto zdecydować się na formę umiejscowienia naszego sprzętu – na podstawce lub na ścianie. Jeśli decydujemy się na ustawienie urządzenia na podstawce, musimy zadbać o stabilny stolik lub półkę RTV. Ponadto większość modeli wyposażonych jest w dodatkowe mocowanie w podstawie, na przykład za pomocą śrubki etc. Nie można tego bagatelizować. Jeśli posiadamy ogromny i ciężki panel plazmowy o przekątnej ponad 40 cali, wystarczy lekkie zachwianie, aby całość wylądowała z hukiem na ziemi.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warto przeczytać: Click 2 SMS – co to takiego i czy to działa?

Kolejnym sposobem jest możliwość montażu na ścianie. Jest to bardzo wygodne ustawienie, gdyż nie musimy martwić się o podstawki, półki i miejsce na podłodze. Wystarczy zakupić odpowiedni zestaw narzędziowy i przykręcić wszystko do ściany. Pamiętajmy jednak, że nie jest to zwykłe przybijanie obrazu. Wszystko musi być idealnie wypoziomowane, a montaż powinna przeprowadzić doświadczona osoba. Ponadto ściana, do której będziemy montować telewizor, musi być bardzo mocna i solidna. Warto również sprawdzić, do jakich telewizorów jest kupowany wieszak. Niektóre nie są odpowiednie dla modeli o przekątnych powyżej 40 cali.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

REKLAMA

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

REKLAMA