REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zamienniki oryginalnych baterii – na co zwrócić uwagę podczas kupna?

Kamil Rogala
Kupując zamiennik musimy liczyć się z tym, że jego producent mógł nieudolnie skopiować rozwiązania z oryginału
Kupując zamiennik musimy liczyć się z tym, że jego producent mógł nieudolnie skopiować rozwiązania z oryginału

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli bateria w naszym laptopie wytrzymuje już tylko kilkanaście minut bez ładowania, a stabilność systemu bez podpiętego zasilacza jest tragiczna, to już najwyższy czas na zmianę akumulatora. Niestety oryginalne baterie są co prawda niezawodne, ale ich ceny mogą przyprawić o ból głowy i niekiedy przekroczyć wartość laptopa. Receptą są zamienniki. Na co zwracać uwagę podczas kupna? A może wybrać inną drogę i zregenerować starą baterię?

Na dobrą sprawę mamy trzy możliwości. Jeśli stara bateria nie nadaje się już do niczego, możemy wymienić ją na oryginalną baterię prosto od producenta, możemy również zakupić dobrej jakości zamiennik lub oddać starą baterię do regeneracji. Niestety, nowa bateria z homologacją producenta to koszt kilkuset złotych, zamienniki to loteria, a regeneracja nie zawsze przyniesie pozytywne efekty. Co więc wybrać?

REKLAMA

Jeśli chodzi o zamienniki, trzeba być bardzo czujnym. Większość zamienników oferowanych na rynku jest niemal taka sama, jak oryginał. No właśnie – niemal. W niektórych przypadkach różnica nawet milimetra w budowie może sprawić wiele problemów – niestabilna bateria, rozłączanie styków, niepewne mocowanie, duże szpary etc. Ponadto najtańsze produkty może i kuszą ceną, ale ich gwarancja na poziomie od 1 do 3 miesięcy nie budzi zaufania. I słusznie. Ale dlaczego?

Sprawdź też: Zalety Open Source – czy firma na tym skorzysta?

REKLAMA

Otóż zamienniki niskiej jakości z krótką gwarancją wykonane są najczęściej z ogniw, które nie przeszły kontroli jakości lub zostały zdemontowane ze starych akumulatorów i w najlepszym wypadku jedynie zregenerowane. Nie warto ryzykować kupna takiego zamiennika. W najlepszym przypadku stracimy jedynie pieniądze, w najgorszym uszkodzimy laptopa. Jeśli więc decydujemy się na zamiennik, przeglądajmy oferty tylko tych producentów, którzy oferują przynajmniej 12-miesięczną gwarancje, a ogniwa użyte do produkcji baterii są dobrej jakości.

Kupując zamiennik musimy liczyć się z tym, że jego producent mógł nieudolnie skopiować rozwiązania z oryginału. Pomijając już różnice w wymiarach, które są wbrew pozorom niezwykle ważne, w niektórych zamiennikach nie znajdziemy zabezpieczeń, które były obecne w oryginalnej baterii. Zdarza się to głównie w tanich modelach, które dla oszczędności oskubano z zabezpieczeń i innych rozwiązań. Kupując nieoryginalny akumulator, warto zaufać znanym i sprawdzonym producentom, którzy za nieco wyższą cenę zaoferują nam niemal bliźniaczy produkt w stosunku do oryginału.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Co trzeba wiedzieć przed założeniem e-biznesu?

Pewną alternatywą dla drogich oryginałów i niepewnych zamienników jest regeneracja oryginalnej baterii. Na czym polega regeneracja? Otóż proces ten polega na wymianie zużytych ogniw chemicznych na nowe oraz przeprogramowaniu układów elektronicznych zaszytych w akumulatorze. Na czym z kolei polega przeprogramowanie? Otóż proces ten polega na kasacji liczników cykli ładowania i rozładowania oraz wymianę informacji związanych z ogniwami i ich pojemnością. W tym przypadku możemy zdecydować się na większe ogniwa i odpowiednią konfiguracje elektroniki, co może zaowocować większą wydajnością baterii. Pamiętajmy jednak, aby regenerację zlecić profesjonalnej i sprawdzonej firmie pod warunkiem, że cena regeneracji będzie opłacalna.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    REKLAMA

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    Kończy się najostrzejsza zima od 50 lat. Prawie 5 mln zwierząt hodowlanych zginęło z głodu w Mongolii

    Dobiegająca końca zima w Mongolii, najostrzejsza od pół wieku, doprowadziła do śmierci niemal 5 mln kóz, owiec i koni, które nie są w stanie dotrzeć do pożywienia. To duży cios w gospodarkę kraju zamieszkanego przez ok. 3,3 mln ludzi, z których ok. 300 tys. utrzymuje się z hodowli zwierząt - podkreśliło Radio Swoboda.

    Nowe technologie pomogą ograniczyć marnowanie żywności?

    Każdy długi weekend czy święta to ogromne kolejki do marketów spożywczych. Polacy, pomimo wysokich cen, znów kupią więcej jedzenia niż potrzebują a duża część trafi na śmietnik. Niegospodarne podejście do żywności jest ogromnym wyzwaniem w obliczu zmian klimatycznych i coraz większego wysiłku, jaki trzeba będzie włożyć, by ją wyprodukować. Jak wykorzystać do tego nowa technologię? 

    REKLAMA

    Słowo "siostrzeństwo" w słownikach języka polskiego?

    Sondaż przeprowadzony przez Answear.LAB wskazuje  że ponad połowa kobiet uważa, że słowo „siostrzeństwo” powinno zostać wprowadzone do słowników języka polskiego. 97 proc. zauważa i docenia sukcesy kobiet.

    Rolnicy i pożyczka lombardowa - zmiana przepisów ustawy

    Sejm zmienił przepisy ustawy o pożyczce lombardowej. Przepisy nakazujące stosować do rolników ustawę o konsumenckiej pożyczce lombardowej zostały uchylone.

    REKLAMA