| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Przyspieszanie Firefoksa 4.0 – jak to zrobić?

Przyspieszanie Firefoksa 4.0 – jak to zrobić?

Codzienna praca z przeglądarką internetową potrafi zająć mnóstwo czasu, szczególnie, jeśli nie działa ona tak, jak należy. Jeśli korzystamy z najnowszej wersji Firefoksa, możemy ją nieco przyspieszyć. Okazuje się, że potrzebujemy dłuższej chwili aby nasza przeglądarka działała o wiele sprawniej. Jak to zrobić?

W normalnych warunkach, gdy wpisujemy w przeglądarkę internetową adres WWW i naciskamy „Enter”, przeglądarka wysyła zapytanie do serwera i czeka na odpowiedź. Aby nieco przyspieszyć wyszukiwanie, możemy zastosować pewien trik. Otóż po włączeniu funkcji o nazwie „pipelining”, przeglądarka Firefox zamiast jednego zapytania, będzie ich wysyłać aż osiem. W efekcie ładowanie stron przebiega o wiele szybciej.

Niestety w przeglądarce Firefox funkcja ta jest domyślnie wyłączona, na szczęście jednak jej aktywacja jest bardzo prosta i z pewnością każdy użytkownik poradzi sobie z tą operacją bez najmniejszych problemów. Jak tego dokonać?

Zobacz również: W jaki sposób wyróżnić się na rynku e-commerce?

W pierwszej kolejności w pasku adresu wpisujemy sekwencję about:config i naciskamy Enter. W oknie przeglądarki pojawi się komunikat ostrzegający przed niebezpieczeństwem zmiany ustawień etc. Oczywiście zatwierdzamy komunikat i przechodzimy dalej. W okno wyszukiwania, które pojawi się na ekranie wpisujemy pipelining, a następnie zmieniamy wszystkie opcje z false na true za pomocą podwójnego kliknięcia na opcję. W opcji o nazwie network.http.pipelining.maxrequests klikamy dwukrotnie i zmieniamy ustawioną wartość z 4 na 8.

Po tych ustawieniach musimy zrestartować przeglądarkę Firefox aby ustawienia zaczęły działać. Efektem wprowadzonych ustawień jest o wiele szybsze ładowanie się stron. Jest to szczególnie odczuwalne podczas ładowania kilku stron jednocześnie na wielu kartach. Co ciekawe wprowadzone ustawienia nie wpływają negatywnie na żaden proces w komputerze, a zużycie pamięci przez przeglądarkę nie ulega zmianie.

Sprawdź też: Agencja interaktywna – jak wybrać i na co zwracać uwagę?

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

DORADCA-UE.pl

portal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »