REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

OpenFlow – nowe możliwości czy zbędne zamieszanie?

Kamil Rogala
OpenFlow to rozwiązanie open source, które pozwala użytkownikom na swobodne eksperymentowanie z tym protokołem.
OpenFlow to rozwiązanie open source, które pozwala użytkownikom na swobodne eksperymentowanie z tym protokołem.

REKLAMA

REKLAMA

Usprawnienie przepływu informacji i optymalizowanie ruchu sieciowego w dużej firmie to bardzo ważne zadanie. Jego poprawne wykonanie może skutkować znacznym przyrostem wydajności, a w ogólnym rozrachunku zwiększeniem przychodów w firmie. Czy OpenFlow jest dobrym rozwiązaniem?

Jak już wiemy, OpenFlow to protokół mający za zadanie zoptymalizować i ujednolicić zróżnicowaną sieć w firmie. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się w firmach, w których stosowane są sieci od różnych dostawców. To również świetne rozwiązanie dla firm, które muszą rozdzielać sygnał na wiele pasm o różnych wartościach i wydajnościach. Podstawowe możliwości oferowane przez dostawców nie spełniają dużych wymagań w prężnie rozwijających się firmach. Ale czy do podobnych celów nie został orzony protokół o nazwie MPLS?

REKLAMA

Owszem, protokoły MPLS wiążą się z techniką zarządzania i organizowania ruchu, jednak ich możliwości są ograniczone i w dużej mierze uzależnione od poszczególnych platform, pochodzących od różnych dostawców. Ponadto protokół Open Flow jest bardziej przystępny nawet dla początkującego administratora sieci, podczas gdy protokół MPLS wymaga sporej wprawy w nawigowaniu i zarządzaniu całym systemem.

Polecamy: Dłuższa praca telefonu na baterii – czy to możliwe?

REKLAMA

Ale czy OpenFlow jest najlepszym i pozbawionym wad rozwiązaniem? Otóż nie. Co prawda OpenFlow jest niezwykle użyteczny, to jego sensacyjna rewolucyjność to zwykły mit. Nie oferuje on niezwykłych możliwości, których nie spotkamy nigdzie indziej. Przyjęte podejście nie pozwala na wykonywanie w sieci czegoś, co by do tej pory nie było możliwe. Z drugiej jednak strony OpenFlow zapewnia interfejs programistyczny umożliwiający programowi określanie oczekiwanych zachowań sieci. Możemy skonfigurować ścieżki dostarczania pakietów do miejsc przeznaczenia, sposób realizacji równoważenia obciążeń i sposób kontroli dostępu do sieci.

Warto również wspomnieć o tym, że OpenFlow to rozwiązanie open source. Jak już wspominaliśmy, rozwiązanie open source pozwala użytkownikom na swobodne eksperymentowanie z tym protokołem. Oznacza to, że bez większych problemów każdy użytkownik może szybko utworzyć i zaimplementować nowe mechanizmy oraz funkcje i dostosować sieć do indywidualnych wymagań. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak skonfigurować OpenFlow, aby ten wyłączał nieużywane łącza i porty w celu oszczędzania energii czy przekazywania zasobów obleganej aktualnie sieci.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Coraz więcej seniorów w sieci – czas zmienić podejście do reklamy?

Już teraz wielu dostawców oferuje rozwiązanie OpenFlow, a kolejni jeszcze w tym roku zaoferują tego typu rozwiązania swoim klientom. To bardzo dobra wiadomość dla nowo rozwijających się firm, które już na starcie będą mogły wprowadzić tę użyteczność. Można się również spodziewać wprowadzania tego protokołu do oprogramowania routerów i przełączników co w połączeniu z siecią opartą na tym protokole da mnóstwo możliwości. Obecność OpenFlow w firmie z pewnością pozwoli na dokładniejsze i bardziej indywidualne zaprojektowanie i skonfigurowanie sieci bez ograniczeń i z góry narzuconych standardów.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

REKLAMA

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

REKLAMA