REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kłopoty z siecią – analizator receptą na problemy?

Kamil Rogala
Analizatory sieci stanowią samodzielne oprogramowanie lub oprogramowanie funkcjonujące w połączeniu ze specjalnym sprzętem.
Analizatory sieci stanowią samodzielne oprogramowanie lub oprogramowanie funkcjonujące w połączeniu ze specjalnym sprzętem.

REKLAMA

REKLAMA

Zarządzanie siecią LAN, rozwiązywanie problemów oraz tworzenie wydajnej infrastruktury pod wymagające aplikacje a także szybki audyt bezpieczeństwa – nie są to proste zadania. Mimo to, mogą być prostsze jeśli skorzystamy z dobrego analizatora sieci. Na czym polega praca tego urządzenia?

REKLAMA

Każdy administrator sieci niemiło wspomina chwile, w których sieć nie pracowała tak, jak powinna. Każdy narzeka, zamieszanie, mnóstwo zgłoszeń i brak jednoznacznej diagnozy. Naprawa przedłuża się, frustracja pracowników rośnie, a presja nie daje spokojnie myśleć. Rozwiązywanie problemów powinno przebiegać wtedy w trzech etapach: monitorowania, analizy oraz właściwego rozwiązania problemu. Aby zmaksymalizować wydajność warto zastosować analizatora sieci. Dzięki analizatorom sieci mamy możliwość sięgnąć możliwie najgłębiej do wnętrza sieci. Najczęściej jest to analiza warstwy fizycznej oraz protokołów sieciowych.

REKLAMA

W jaki sposób analizator sieci może pomóc w rozwiązywaniu problemów z siecią? Doświadczony administrator zna odpowiedź na to pytanie, ale wyjaśnijmy to osobom nie zaznajomionym z tematem. Za pomocą analizatora sieci można przechwytywać i dekodować ruch sieciowy. Analizatory mogą pomóc również początkującym administratorom w zrozumieniu zasad działania protokołów internetowych oraz sieci LAN. A czym dokładniej jest analizator sieci?

Polecamy również: Koszty i utrzymanie Open Source – czy to jest w pełni darmowe?

REKLAMA

Analizatory sieci stanowią samodzielne oprogramowanie lub oprogramowanie funkcjonujące w połączeniu ze specjalnym sprzętem. Sprzęt ten lub oprogramowanie jest w stanie przechwytywać ruch pochodzący z różnych form cyfrowej komunikacji. Analizator powinien umożliwiać dekodowanie wszystkich protokołów z różnych typów sieci wykorzystywanych w przedsiębiorstwach takich jak Ethernet, Wi-Fi, ATM etc.

Do przechwytywania przeznaczono wiele interfejsów zewnętrznych oraz różnego rodzaju sondy. Te ostatnie mogą być instalowane w różnych punktach sieci w celu weryfikacji i dekodowania sygnału. Analizator powinien charakteryzować się swoistym rozproszeniem funkcji. Co to daje? Otóż rozproszenie funkcji pozwala na analizy segmentów i agregacji ruchu różnych segmentów sieci. Zgromadzone dane są dekodowanie i analizowane zgodnie ze standardami i specyfikacjami. A w jakim celu przeprowadzane jest dekodowanie danych?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dekodowanie danych przeprowadzane jest w celu ich przetłumaczenia. Na podstawie analizy możemy wyciągać wnioski dotyczące określonych problemów sieciowych, przy czym analiza może odbywać się nawet w czasie rzeczywistym. Warto również wspomnieć o tym, że rola analizatorów sieci jest również nieoceniona przy ocenie bezpieczeństwa sieci. 

Sprawdź też: Jaką drukarkę wybrać, aby druk był tani?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

REKLAMA

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

REKLAMA

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

REKLAMA