| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Zdalne kasowanie danych – czy to ochroni firmowe dane?

Zdalne kasowanie danych – czy to ochroni firmowe dane?

W dzisiejszych czasach informacja bywa często o wiele cenniejsza niż sprzęt, na którym jest przechowywana. Jeśli zginie laptop, na którym zapisaliśmy cenne firmowe dane z pewnością modlimy się, aby wpadł do rzeki lub pod samochód. Niestety bardzo często złodzieje potrafią skorzystać z tego, że na dysku komputera znajdują się cenne firmowe dane. Czy jest na to jakaś recepta?

Jeśli pracownik zgubił lub w inny sposób stracił swojego smartfona, laptopa, netbooka, to ważne by firmowy dział IT mógł zdalnie wykasować dane z tych urządzeń. W większości firmowych smartfonów takie możliwości istnieją. Problem może pojawić się w przypadku urządzeń typu tablet lub laptop, jednak istnieją już programy szyfrujące z funkcją kasowania danych po kilku nieudanych próbach wpisania hasła.

Sprawdź też: Jak zabezpieczyć telefon przed kradzieżą?

Równie ważna jest automatyczna blokada urządzenia. Jest to bardzo ważne, szczególnie, jeśli pracujemy w plenerze. Jeśli urządzenie jest przez jakiś czas nieużywane, powinny szybko przechodzić w stan uśpienia lub wylogowywały użytkownika. W przypadku utraty lub kradzieży takiego urządzenia zwiększa się prawdopodobieństwo, że złodziej nie zdąży skopiować danych. Ponadto przydają się inne funkcje, pozwalające zabezpieczyć dostęp do urządzenia na przykład: całkowita blokada po kilku nieudanych próbach wprowadzenia hasła, wbudowanie w sprzęt odbiornika GPS z kanałem zwrotnym UMTS/HSPA itp.

Polecamy: LG Swift Black P970 – nowy wyświetlacz i mniejsze zużycie energii

Jeśli zastosujemy się do wymienionych wcześniej zasad możemy zminimalizować ryzyko związane z dostaniem się eksploatowanego przez mobilnego pracownika urządzenia w niepowołane ręce. Specjaliści przekonują jednak, że najważniejsze jest jednak zachowanie zdrowego rozsądku podczas korzystania z udogodnień współczesnej teleinformatyki. Jeśli pracownik będzie miał niewiele wspólnego z wyobraźnią i odpowiedzialnością za powierzone mu dane, nawet najlepsze zabezpieczenia nie zdadzą egzaminu.

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jeśli pracownik zgubił lub w inny sposób stracił swojego smartfona, laptopa, netbooka, to ważne by firmowy dział IT mógł zdalnie wykasować dane z tych urządzeń.
Jeśli pracownik zgubił lub w inny sposób stracił swojego smartfona, laptopa, netbooka, to ważne by firmowy dział IT mógł zdalnie wykasować dane z tych urządzeń.

Polish your HR English 2 Angielski (nie) tylko dla HR –owca49.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Diana Renata Bożek

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK