| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Zdalne kasowanie danych – czy to ochroni firmowe dane?

Zdalne kasowanie danych – czy to ochroni firmowe dane?

W dzisiejszych czasach informacja bywa często o wiele cenniejsza niż sprzęt, na którym jest przechowywana. Jeśli zginie laptop, na którym zapisaliśmy cenne firmowe dane z pewnością modlimy się, aby wpadł do rzeki lub pod samochód. Niestety bardzo często złodzieje potrafią skorzystać z tego, że na dysku komputera znajdują się cenne firmowe dane. Czy jest na to jakaś recepta?

Jeśli pracownik zgubił lub w inny sposób stracił swojego smartfona, laptopa, netbooka, to ważne by firmowy dział IT mógł zdalnie wykasować dane z tych urządzeń. W większości firmowych smartfonów takie możliwości istnieją. Problem może pojawić się w przypadku urządzeń typu tablet lub laptop, jednak istnieją już programy szyfrujące z funkcją kasowania danych po kilku nieudanych próbach wpisania hasła.

Sprawdź też: Jak zabezpieczyć telefon przed kradzieżą?

Równie ważna jest automatyczna blokada urządzenia. Jest to bardzo ważne, szczególnie, jeśli pracujemy w plenerze. Jeśli urządzenie jest przez jakiś czas nieużywane, powinny szybko przechodzić w stan uśpienia lub wylogowywały użytkownika. W przypadku utraty lub kradzieży takiego urządzenia zwiększa się prawdopodobieństwo, że złodziej nie zdąży skopiować danych. Ponadto przydają się inne funkcje, pozwalające zabezpieczyć dostęp do urządzenia na przykład: całkowita blokada po kilku nieudanych próbach wprowadzenia hasła, wbudowanie w sprzęt odbiornika GPS z kanałem zwrotnym UMTS/HSPA itp.

Polecamy: LG Swift Black P970 – nowy wyświetlacz i mniejsze zużycie energii

Jeśli zastosujemy się do wymienionych wcześniej zasad możemy zminimalizować ryzyko związane z dostaniem się eksploatowanego przez mobilnego pracownika urządzenia w niepowołane ręce. Specjaliści przekonują jednak, że najważniejsze jest jednak zachowanie zdrowego rozsądku podczas korzystania z udogodnień współczesnej teleinformatyki. Jeśli pracownik będzie miał niewiele wspólnego z wyobraźnią i odpowiedzialnością za powierzone mu dane, nawet najlepsze zabezpieczenia nie zdadzą egzaminu.

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jeśli pracownik zgubił lub w inny sposób stracił swojego smartfona, laptopa, netbooka, to ważne by firmowy dział IT mógł zdalnie wykasować dane z tych urządzeń.
Jeśli pracownik zgubił lub w inny sposób stracił swojego smartfona, laptopa, netbooka, to ważne by firmowy dział IT mógł zdalnie wykasować dane z tych urządzeń.

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Siwicka

Partner Zarządzający w Grupa HR Masters, trener biznesu i executive coach. HR Biznes Partner, z kilkunastoletnią praktyką prowadzenia własnego biznesu. Praktyk HR realizujący projekty z następujących obszarów: planowanie procesów HR, wdrożenia modeli kompetencyjnych, programy rozwojowe czy audyty personalne. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie doradcze i trenerskie. W swojej pracy kładzie nacisk na badanie efektywności wszelkich procesów z obszaru polityki personalnej. Uważa, że wszelkie procedury są dla ludzi a nie ludzie dla procedur. W swoich projektach skupia się na realnych korzyściach zarówno dla organizacji jak i pracowników. Wierzy w ludzi i efektywność działań rozwojowych. Śledzi trendy na rynku i w branży – jest nastawiona na innowacyjność i działanie. Współpomysłodawczyni portalu HRPolska.pl, który powstał z zamiłowania do branży HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »