| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Dysk do zastosowań profesjonalnych – jak wybrać?

Dysk do zastosowań profesjonalnych – jak wybrać?

Dyski do zastosowań profesjonalnych powinny charakteryzować się przede wszystkim wysokim bezpieczeństwem danych. W codziennej pracy dużo ważniejsza od wydajności jest pewność, że cenne dokumenty i dane nie zostaną bezpowrotnie utracone. Jak więc zapewnić swoim danym bezpieczeństwo? Na jakie rozwiązanie się zdecydować?

Jednym z najlepszych rozwiązań w tym przypadku będzie budowa systemu dyskowego złożonego z przynajmniej kilku dysków. Jeden dysk SSD lub niezawodny i szybki model HDD zostaje przeznaczony na system i aplikacje, a z pozostałych nośników tworzona jest macierz RAID przeznaczona do przechowywania ważnych plików. Macierz RAID można z powodzeniem tworzyć z wykorzystaniem dysków przeznaczonych np. dla entuzjastów. Niestety koszt takiego rozwiązania może być dość wysoki. Z drugiej jednak strony bezpieczeństwo ważnych danych jest warte każdej ceny. A czym powinny charakteryzować się dyski dla profesjonalistów?

Zobacz również: Energooszczędne karty graficzne – jak skutecznie oszczędzać energię?

Oczywiście najważniejszą cechą, jaką powinny charakteryzować się dyski do zastosowań profesjonalnych to bezpieczeństwo danych. Równie ważna jest wydajność dysku, jednak wybierając między bezpieczeństwem a wydajnością, z pewnością warto wybrać bezpieczeństwo danych. Dysk w formacie 3.5” lub 2,5" powinien posiadać interfejs SATA II lub III lub PCI-E w przypadku niektórych najnowocześniejszych dysków SSD. Prędkość obrotowa talerzy nie jest najważniejsza, można wybierać między 5400-7200 obr./min, podobnie jak pojemność dysku, która powinna wynosić minimum 60 GB dla dysków systemowych lub 150 GB w przypadku dysków dla danych.

Sprawdź też: Co irytuje użytkownika na stronie internetowej?

Pamięć cache profesjonalnego dysku powinna wynosić minimum 16 MB. Jeśli decydujemy się na droższy dysk SSD, jego wydajność powinna być na poziomie minimum 200 MB/s dla odczytu danych i 150 MB/s w przypadku zapisu. Warto wybrać dysk z technologią S.M.A.R.T. Nie zwracajmy uwagi na głośność dysku, gdyż to jest najmniej ważne, warto za to zainteresować się średnim czasem dostępu, który powinien być na poziomie poniżej 9ms. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie jednego szybkiego nośnika SSD dla systemu i przynajmniej dwóch wydajnych HDD lub SSD połączonych w macierz RAID dla danych.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dyski do zastosowań profesjonalnych powinny charakteryzować się przede wszystkim wysokim bezpieczeństwem danych.
Dyski do zastosowań profesjonalnych powinny charakteryzować się przede wszystkim wysokim bezpieczeństwem danych.

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

GLC

Doradztwo podatkowe i prawne. Outsourcing usług księgowych i HR. Audyty finansowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK