| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Jakie są korzyści z posiadania akredytacji ICANN?

Jakie są korzyści z posiadania akredytacji ICANN?

Przedsiębiorstwa, które decydują się na zakup firmowych domen często zastanawiają się jakie przyjąć kryteria wybierając rejestratora usług. Ze względu na nieznajomość struktury rynku domen mogą pominąć bardzo ważną kwestię jaką jest to, czy rejestrator posiada akredytację ICANN, czy korzysta z usług pośrednika w rejestracji domen globalnych. Często też dowiadując się o posiadaniu akredytacji przez danego rejestratora, przedsiębiorstwa nie wiedzą z czym się to wiąże, ani jakie wymierne korzyści przyniesie to dla nich.

Akredytacja to niejako podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy registrarem a ICANN. Umowa ta zezwala rejestratorowi na zamawianie domen bezpośrednio u operatorów, a także na pośredniczenie pomiędzy nimi a mniejszymi firmami, które takiej możliwości nie posiadają. W celu uzyskania akredytacji ICANN firma rejestrująca domeny musi przejść szereg testów. Przede wszystkim sprawdzana jest stabilność finansowa rejestratora. Każdy podmiot, który otrzymuje akredytację zobowiązany jest do wykupienia ubezpieczenia wartego milion dolarów. Dodatkowo firma musi przedstawić raport rynkowy, który obrazuje m.in. rozwój rejestracji domen TLD w swoim kraju, jego wielkość oraz trendy rozwoju.

Polecamy serwis Telefony komórkowe

Klienci, którzy skorzystają z usług rejestratora, który posiada akredytacje ICANN, mogą być pewni wysokiej jakości oraz stabilności usług. Gwarantuje to szereg testów, które akredytowany registrar musi przejść z pozytywnym wynikiem u poszczególnych operatorów domen. Niezbędne jest również dostosowanie przez usługodawcę systemu rejestracji domen tak, aby był on kompatybilny z systemem operatorów domen. Zaletą jest także bezpieczeństwo prawne usług. Firmę rejestrującą domeny obowiązuje prawo tego kraju, w którym posiada zarejestrowana siedzibę. Dodatkowo, wszystkie transakcje dokonywane będą w oparciu o polską walutę, dzięki czemu poziom cen usług będzie stabilny.

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Akredytacja to niejako podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy registrarem a ICANN.
Akredytacja to niejako podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy registrarem a ICANN.

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201825.80 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

INDOS SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK