| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Jak zabezpieczyć własną sieć Wi-Fi?

Jak zabezpieczyć własną sieć Wi-Fi?

Zabezpieczenie własnej sieci bezprzewodowej odpowiednim hasłem sprawia, że niepowołane osoby nie mogą się do niej dostać ani korzystać z łącza internetowego. Ustawienie hasła powinno być pierwszym krokiem podczas tworzenia sieci Wi-Fi w domu lub firmie. Niekiedy jednak samo hasło może nie wystarczyć. Co wtedy zrobić?

Aby mieć pewność bezpieczeństwa naszej sieci, powinniśmy użyć skuteczniejszego szyfrowania. Jest kilka metod szyfrowania sieci Wi-Fi, które znacząco się różnią. Najpopularniejszą metodą szyfrowania jest metoda szyfrowania WEP (Wired Equivalent Privacy). Niestety ten standard szyfrowania jest bardzo łatwy do złamania, przez co w prosty sposób niepowołane osoby mogą korzystać z naszej sieci. Istnieją bowiem narzędzia, które umożliwiają nawet niedoświadczonym hakerom amatorom złamanie klucza WEP i wtargnięcie do naszej sieci zaledwie w kilka minut. Dlatego też, jeśli chcemy mieć pewność, że nasze dane, łącze internetowe i prywatność jest bezpieczna, zastosujmy znacznie skuteczniejsze szyfrowanie WPA (Wi-Fi Protected Access) lub jego następcę WPA2.

Aby zmienić szyfrowanie, należy zalogować się do konsoli konfiguracyjnej routera i przejść do ustawień zabezpieczeń sieci. Następnie włączamy szyfrowanie i wybieramy odpowiedni standard WPA lub WPA2. W kolejnym kroku wpisujemy nowe hasło, zapisujemy zmiany i restartujemy router. Od tej chwili nasza sieć będzie chroniona skutecznie i pewnie. 

Zobacz również: Jak zmienić komputer w HotSpot Wi-Fi oraz Jakie są typy oprogramowania?

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »