REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Organizer i kalendarz, jako program komputerowy?

Kamil Rogala
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Dla niektórych, czasy, w których rolę organizera pełnił notes i kalendarz papierowy już dawno odeszły do lamusa. Obecnie, na naszych domowych komputerach oraz laptopach, możemy zainstalować bardzo rozbudowane organizery i szczegółowe kalendarze. Zacznijmy od organizerów.

REKLAMA

Organizery spotyka się obecnie także w telefonach komórkowych, niekiedy nawet w zegarkach naręcznych. Podobnie jak w nich, na komputerze możemy zaplanować sobie spotkanie, ważne wydarzenie lub po prostu ustawić przypomnienie o ważnej dacie na przykład o urodzinach teściowej… Po ustawieniu odpowiedniej daty oraz godziny, możemy wybrać sposób, w jaki organizer przypomni nam o ważnym wydarzeniu. Może to być oczywiście komunikat wyskakujący na pulpicie naszego komputera, może to być przypomnienie w formie maila lub nawet smsa wysłanego przez program na naszą komórkę. Może to być też tradycyjny alarm lub dzwonek. Oprócz tego, organizer ma oczywiście funkcję sprawdzania, w którym dniu imieniny ma na przykład Zofia lub Krzysztof.

REKLAMA

Organizer w komputerze może oprócz tego wykonać za nas proste zadania na przykład może odebrać pocztę e-mail o konkretnej godzinie, jeśli organizator posiada tak zwanego klienta pocztowego, może podczas naszej nieobecności automatycznie odpowiedzieć na maila, jeśli wcześniej wprowadziliśmy do pamięci treść maila zwrotnego. Organizer może również wyłączyć komputer o ustalonej godzinie lub wprawić go w stan uśpienia. Oprócz ułatwiania nam życia, organizer przechowa dla nas numery telefonów, adresy, numery kont i wszelkie możliwe dane naszych znajomych lub podwładnych, jeśli prowadzimy firmę. Organizer to świetny dodatek do komputera w postaci programu, który bez problemu, nawet za darmo pobierzemy z Internetu. Od zwykłych notatek po kursy walut i godziny na świecie, to tylko niektóre z funkcji rozbudowanych organizerów.

Zobacz również: Czy korzystanie z internetu w celach prywatnych w czasie pracy może być karalne?

REKLAMA

Jeśli komuś nie jest potrzebny skomplikowany w obsłudze organizer, może zadowolić się niewielkim i prostym kalendarzem umieszczanym na pulpicie. Oprócz tak oczywistej funkcji jak wyświetlanie daty, bardziej rozwinięte kalendarze oferują kilka funkcji, które dostępne były wcześniej tylko w organizerach. Możemy na przykład zaznaczyć ważny dla nas dzień. Oprócz tego kalendarz może wyświetlać pogodę oraz podstawowe parametry komputera takie jak użycie procesora, pamięci RAM oraz wolne miejsce na dysku. Tego typu kalendarze są zazwyczaj bezpłatne i możemy je pobrać z Internetu.

Pamiętajmy jednak, że oprogramowanie do komputera ma kilka różnych licencji. W zależności od nadanej programowi licencji, możemy go używać bezpłatnie przez nieograniczony okres czasu. Może również zdarzyć się tak, że po upływie terminu wersji demonstracyjnej, będziemy musieli za program zapłacić lub odinstalować go z komputera. Na pierwszy rzut oka jest to skomplikowane, jednak warto zapoznać się z tymi zasadami aby potem uniknąć problemów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Czy czeka nas koniec Internetu? Rozwiązaniem może być modernizacja!

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    REKLAMA

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    Kończy się najostrzejsza zima od 50 lat. Prawie 5 mln zwierząt hodowlanych zginęło z głodu w Mongolii

    Dobiegająca końca zima w Mongolii, najostrzejsza od pół wieku, doprowadziła do śmierci niemal 5 mln kóz, owiec i koni, które nie są w stanie dotrzeć do pożywienia. To duży cios w gospodarkę kraju zamieszkanego przez ok. 3,3 mln ludzi, z których ok. 300 tys. utrzymuje się z hodowli zwierząt - podkreśliło Radio Swoboda.

    REKLAMA