REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Organizery elektroniczne następcami zwykłych notatników?

Kamil Rogala

REKLAMA

REKLAMA

Kalendarze komputerowe i organizery to wbrew pozorom bardzo potężne narzędzia, które potrafią ułatwić pracę zarówno studentowi, jak i prezesowi dużego przedsiębiorstwa. Od organizerów papierowych do programów komputerowych oferujących funkcje organizera, a wszystko to, po to, by jak najlepiej zorganizować czas. Poznajmy największe zalety organizera elektronicznego.

REKLAMA

Druga metoda zapisywania wydarzeń i organizacji czasu jest już o niebo bardziej nowoczesna. Organizery tego typu wykorzystują różnego rodzaju rozwiązania technologiczne. Są to zarówno rozwiązania mobilne takie jak telefony komórkowe, smartphony, palmtopy, jak i laptopy, netbooki oraz komputery stacjonarne wzbogacone o specjalne oprogramowanie.

REKLAMA

Do największych zalet tego typu urządzeń należy przede wszystkim możliwość wielokrotnego ich wykorzystania. W przeciwieństwie do zwykłych starodawnych organizerów i notatników, raz zakupione służą przez długi czas. Zazwyczaj tego typu urządzenia posiadają wiele innych pomocnych funkcji, przez co organizacja czasu może przebiegać jeszcze lepiej i efektywniej. Jeśli chodzi o urządzenia mobilne wyposażone w funkcje organizacji czasu, są raczej drogie i nie na każdą kieszeń. Jeśli ktoś potrzebuje notatnika, kupno profesjonalnego palmtopa czy zaawansowanego smartphona za przeszło tysiąc złotych mija się z celem. Jeśli jednak ktoś wymaga od urządzenia wielu funkcji, między innymi książki kontaktowej, przelicznika walut, klienta poczty elektronicznej czy organizera z funkcją przypominania, kupno telefonu z rozbudowanym organizerem może być dobrą inwestycją. 

Zobacz również: Czy warto reklamować się na facebooku?

Warto jednak pamiętać, że każde urządzenie elektroniczne wymaga zasilania, a nie zawsze mamy możliwość podładowania ich akumulatora będąc na przykład w podróży lub na ważnym spotkaniu. Brak dostępu do najważniejszych informacji w kluczowych momentach może być katastrofalny.

REKLAMA

Podobnie jak w przypadku notatników pierwszej z wymienionych grup korzystanie z tego typu urządzeń jest znacznie utrudnione w niesprzyjających warunkach pogodowych. Co prawda deszcz nie rozpuści liter zapisanych na ekranie, jednak może mieć bardzo niekorzystny wpływ na wewnętrzne układy elektroniczne. Dlatego też, podczas deszczu, lepiej nie korzystać z tego typu urządzeń. Dodatkowo w przypadku ekranów kolorowych najnowszych telefonów, w słoneczny dzień, ich czytelność pozostawia wiele do życzenia. Czy istnieje dla nich jakaś alternatywa?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Owszem, organizer zainstalowany na osobistym komputerze. Może nie jest to poręczne rozwiązanie, szczególnie, jeśli chodzi o komputer stacjonarny, ale dla kogoś, kto korzysta ze swojego komputera każdego dnia, jest to idealne rozwiązanie. O kalendarzach i organizerach komputerowych dowiemy się z następnej części. 

Zobacz również: Potwierdzenie chęci otrzymywania newsletter'a - czy to konieczne?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

REKLAMA

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

REKLAMA

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

REKLAMA