| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Czy warto zarejestrować rozszerzoną domenę dla firmy

Czy warto zarejestrować rozszerzoną domenę dla firmy

Odpowiednio dobrana domena, wpływa na zwiększenie efektywności działań reklamowych firmowego adresu WWW. Domena określa również obszar działalności przedsiębiorstwa oraz wskazuje branżę, w której funkcjonuje. Jaki typ domeny wybrać, aby firma odnotowała wzrost sprzedaży oraz zwiększyła rozpoznawalność wśród klientów?

Domeny globalne

Wśród domen globalnych do wyboru jest pięć możliwych rozszerzeń. Domena .biz to opcja skierowana głównie do przedsiębiorców, którzy chcą podkreślić wysoki profesjonalizm prowadzonej przez siebie działalności ponieważ początkowo rozszerzenie to było przeznaczone jedynie dla sektora biznesowego. Najpopularniejszą domeną globalną jest domena z rozszerzeniem .com. Końcówka ta wykorzystywana jest w celach biznesowych i komercyjnych przez małe i duże firmy oraz wskazuje na międzynarodowy charakter działalności przedsiębiorstwa. Jest również najczęściej wybieranym rozszerzeniem na świecie (ponad 83 mln rejestracji). Tak wybrane rozszerzenie z pewnością ułatwi potencjalnym zagranicznym klientom, bądź kontrahentom zapoznanie się z ofertą firmy. Przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność związaną z Internetem powinny rejestrować domeny z końcówką .net (ang. Network czyli Sieć). Rejestrację takiej domeny warto również rozważyć w przypadku, gdy firma funkcjonuje w dwóch obszarach tj. posiada fizyczną siedzibę oraz oferuje swoje usługi w Sieci (np. taka sytuacja ma miejsce w przypadku sklepu internetowego www.morele.net). Rozszerzenie .org skierowane jest do różnego rodzaju organizacji pozarządowych non-profit, bądź stowarzyszeń.

Dobrym przykładem jest stowarzyszenie „Nigdy Więcej”, które posiada domenę www.nigdywiecej.org. Rozszerzenia .info przeznaczone jest dla firm i osób indywidualnych dostarczających informacje o charakterze ogólnym np. www.wiadomosci.info.

Odpowiednio dopasowane rozszerzenie domeny to bardzo ważny element każdego adresu internetowego. Pomimo że to ostatnia część składowa domeny odgrywa bardzo ważną rolę w procesie zapamiętywania adresu przez klientów. Dlatego warto poświęcić trochę więcej czasu i wybrać właściwe rozszerzenie, odpowiadające profilowi i zasięgowi działania przedsiębiorstwa.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Olga Borkowska

Aplikant adwokacki, specjalista z zakresu postępowania cywilnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK