| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Jak działają słuchawki bezprzewodowe dla biura

Jak działają słuchawki bezprzewodowe dla biura

Wraz z rozwojem call-center, na rynku pojawiają się nowe modele słuchawek, oferujących innowacyjne możliwości prowadzenia rozmów metoda bezprzewodową.

Taki sprzęt jest najczęściej wyposażony w technologię Bluetooth i DECT, które wykorzystują bazę z ekranem dotykowym, co umożliwia intuicyjne i łatwe zarządzanie rozmowami.

Wybrane modele słuchawek mają trzy opcje podłączenia, łącznie z możliwością jednoczesnego połączenia z telefonem stacjonarnym, komórkowym i telefonem typu softphone. Dzięki temu ułatwiają korzystanie z rozwiązań Unified Communications, zarówno w biurze jak i poza nim, czyniąc je jeszcze bardziej efektywnymi.

Dzięki zastosowaniu szerokopasmowej technologii zarówno w głośnikach jak i w mikrofonie, głos brzmi naturalnie, a uczestnicy rozmowy lepiej się rozumieją. Ponadto słuchawki zapewniają integrację z trzema różnymi technologiami telefonicznymi: baza może być podłączona do tradycyjnej sieci telefonicznej za pomocą kabla, z komputerem łączy się za pomocą USB, bez konieczności użycia sterowników, natomiast zestawy wyposażone w technologię Bluetooth mogą za jej pomocą połączyć się z telefonem komórkowym.

Aby ułatwić instalację, zarządzanie i kontrolowanie urządzenia, coraz częściej zestawy słuchawkowe są integrowane z bazą, wyposażoną w kolorowy ekran dotykowy, co ułatwia dostęp do instrukcji użytkowania i przewodnika po konfiguracji. Kreator SmartSetup prowadzi użytkownika przez proces instalacji za pomocą tekstu i obrazów. Ekran dotykowy pomaga z kolei zarządzać wszystkimi urządzeniami, podłączonymi do zestawu, jak np.: telefon typu softphone, klasyczna linia telefoniczna czy telefon komórkowy. Wyświetlacz ekranu jest automatycznie wygaszany, kiedy nie jest używany, co obniża zużycie energii.

Porównaj: Sprzęt komputerowy

Niektórzy producenci zapewniają, że ich produkty pozwalają na zdalne sterowanie połączeniami. O rozmowie przychodzącej informuje sygnał dźwiękowy w słuchawce, natomiast przyciski wielofunkcyjne lub ekran dotykowy, umożliwiają zarządzanie poszczególnymi urządzeniami czy rozmowami. Za jednym dotknięciem przycisku użytkownik może przełączać, wstrzymywać lub ponownie nawiązywać połączenia, kontrolować głośność i wyciszać mikrofon. Dzięki bezprzewodowym połączeniom jest cały czas dostępny nawet, jeśli nie znajduje się w pobliżu telefonu.

W zależności od upodobań użytkownik może wybrać spośród trzech sposobów noszenia (pałąk nauszny, zagłowny i pałąk na głowę).

Przeczytaj także: Jakie powinny byc słuchawki dla call-center

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małopolski Instytut Studiów Podatkowych

Doradztwo podatkowe, rachunkowość, audyt, obsługa i pomoc w trakcie postępowań z organami podatkowymi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK