| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Nie zapominaj o przedłużeniu firmowej domeny

Nie zapominaj o przedłużeniu firmowej domeny


Musisz wiedzieć, że w chwili wygaśnięcia domeny firma traci nie tylko możliwość kontaktu z odbiorcami za pośrednictwem poczty e-mail, prezentowania oferty poprzez stronę WWW, ale także zaufanie w oczach klientów.

Coraz częściej można spotkać się z przypadkami utraty domeny przez przedsiębiorstwa, które zapomniały w wyznaczonym terminie wnieść opłatę na kolejny okres abonamentowy domeny. Niejednokrotnie jest to spowodowane błędnym przekonaniem, iż kupując domenę – firma staje się jej właścicielem. Podmiot rejestrujący adres internetowy staje się jego Abonentem na okres roku. Tyle wynosi okres abonamentowy w przypadku usługi jaką jest domena. Nieświadomych tego przedsiębiorców może spotkać niemiłe zaskoczenie, gdy po roku funkcjonowania, firmowy serwis przestanie działać.

Nieprzedłużenie domeny może mieć bardzo niekorzystne dla firmy konsekwencje. Pierwszą z nich jest zawieszenie działania firmowej strony WWW, co za tym idzie, również poczty elektronicznej, utworzonej w danej domenie.

Przerwa w funkcjonowaniu witryny wiąże się ze stratami zarówno finansowymi, jak i wizerunkowymi.

Klienci nie mogą zapoznać się z ofertą poprzez stronę WWW, nie mogą również składać zamówień za pośrednictwem Internetu. Jeżeli po wpisaniu adresu w okno przeglądarki nie wyświetli się strona WWW, większość użytkowników odwiedzi serwis konkurencyjnej firmy i skorzysta z jej oferty. Komunikacja na linii klient – firma poprzez pocztę e-mail jest także całkowicie niemożliwa, przez co firma może ponieść straty wizerunkowe. Klienci czy kontrahenci nie będą traktować poważnie przedsiębiorstwa, z którym kontakt jest utrudniony lub wręcz niemożliwy.

Porównaj: Jak używać kod authinfo domeny

W przypadku, kiedy od zakończenia okresu abonamentowego domeny nie minął długi okres (np. 1 – 2 dni), należy skontaktować się z rejestratorem, u którego zakupiona została usługa. Zazwyczaj do przywrócenia adresu WWW wystarczy wtedy wnieść opłatę za kolejny okres abonamentowy, a dokument zaświadczający o wpłacie przesłać do usługodawcy. Dzięki temu proces przywrócenia domeny zostanie skrócony do minimum. W większości przypadków, rejestrator dokonuje przedłużenia na podstawie nadesłanego potwierdzenia przelewu. Dzięki temu czas, kiedy firmowa strony WWW nie działa można skrócić nawet do 72 godzin (czas na wpłatę, odzyskanie domeny oraz ponowne jej rozpowszechnienie się w Internecie).

Kiedy od daty wygaśnięcia domeny minęło od 1 do 10 dni, jej przywrócenie nie powinno sprawić większych kłopotów. Jeżeli jednak przedsiębiorstwo spostrzegło, że firmowa domena nie funkcjonuje dopiero po dłuższym okresie, np. po 14 dniach, jej przedłużenie może okazać się zdecydowanie trudniejsze. W tym przypadku firma rejestrująca domeny nie może zagwarantować, że okres abonamentowy domeny zostanie przedłużony po przesłaniu potwierdzenia przelewu. Dzieje się tak dlatego, że w momencie wygaśnięcia domena objęta zostaje okresem kwarantanny. W tym czasie nikt nie może zarejestrować danej nazwy, może jedynie zostać przywrócona poprzedniemu Abonentowi.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Simpkins & Co Solicitors

Jedna z najlepszych firm prawniczych w południowej Anglii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK