| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Co zrobić, gdy firmowy serwis nie działa - kilka porad

Co zrobić, gdy firmowy serwis nie działa - kilka porad

Strona WWW to niewątpliwie idealne narzędzie do prowadzenia działań promocyjnych - niedrogie, stwarzające ogromne możliwości, mogące pomieścić niezliczoną ilość informacji. Jak zatem zareagować w momencie, gdy z niewyjaśnionych przyczyn funkcjonowanie firmowego serwisu zostaje zawieszone?

Oprócz ogólnego przeciążenia serwera, przyczyną ww. sytuacji może być także wykorzystanie właściwości przeznaczonych na daną usługę (w tym wypadku – stronę WWW). Powierzchnia dyskowa hostingu jest zazwyczaj dzielona na sektory, odpowiadające poszczególnym elementom: plikom tworzącym witrynę, poczcie elektronicznej oraz bazom danych. Wraz z rozwojem firmy – rosną jej potrzeby. Może się okazać, że po jakimś czasie potrzebne będzie więcej przestrzeni na pocztę elektroniczną dla zatrudnianych osób niż na stronę WWW lub odwrotnie, gdy wdrożone zostaną nowe funkcjonalności w obrębie firmowej witryny. 

Radzimy: Wybierając serwer, należy zwrócić uwagę, aby przestrzenią firmowego serwera można było dysponować swobodnie. Dzięki temu, przedsiębiorca sam będzie mógł zadecydować, ile miejsca chce przeznaczyć na serwis, a ile np. na konta e-mail. W momencie przekroczenia limitu przeznaczonego na stronę WWW, wystarczające będzie jego zwiększenie.

Niewyświetlanie strony internetowej może być także wynikiem błędnej konfiguracji adresu WWW, który do niej prowadzi. Oznacza to, że domena przekierowana została na nieprawidłowy serwer bądź folder na nim utworzonym. Aby po wpisaniu adresu internetowego w okno przeglądarki wyświetlała się witryna, musi on wskazywać dokładnie na miejsce, w którym znajdują się pliki systemowe tworzące serwis. Jeżeli w ostatnim czasie nie wprowadzano żadnych zmian odnośnie przekierowania domeny, warto sprawdzić, czy zmianom nie uległa nazwa pliku źródłowego lub folderu, na które powinien wskazywać adres WWW.

Zobacz koniecznie:  Wybór nazwy domeny

Radzimy: Przekierowanie domeny sprawdzić można w panelu klienta, z którego została zakupiona oraz w panelu administracyjnym serwera. Jeżeli adres WWW i hosting zakupione zostały u jednego usługodawcy prawidłowe skonfigurowanie usługi nie powinno sprawić nikomu problemy.

Działanie strony WWW uzależnione jest od usług wirtualnych. Warto więc przykładać szczególną uwagę do ich wykorzystania, prolongaty i konfiguracji. Dbałość o te aspekty pozwoli uniknąć komplikacji, mogących zablokować działanie serwisu, a więc i odciąć dostęp do cennych informacji potencjalnym klientom.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mariański Group

Profesjonalizm & Pasja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK