REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Google Plus - serwis społecznościowy warty zainteresowania?

 Grupa TENSE
Interaktywna agencja reklamowa – specjalista w zakresie inbound marketingu.
Google plus
Google plus

REKLAMA

REKLAMA

Serwis społecznościowy Google+ co prawda nie zdobył takiej popularności jak jego główny konkurent, jednakże rozwija się i stanowi doskonały sposób nie tylko na promocję małych biznesów stacjonarnych. To także spokojne miejsce, gdzie możliwy jest merytoryczny dialog przedsiębiorstw z klientami.

Obecnie trudno jeszcze oszacować, jaki wpływ ma konto firmowe w Google+ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Jednakże wszyscy eksperci zgodnie przyznają, że ten wpływ będzie coraz większy. To tylko najważniejsze argumenty za tym, aby bliżej zainteresować się tym serwisem i stworzyć swój profil już dzisiaj.

REKLAMA

Google Plus Local Pages - optymalne miejsce do promocji małych biznesów lokalnych

REKLAMA

Obecnie duże znaczenie, z punktu widzenia marketingowego, Google+ ma dla lokalnych biznesów. Usługa Google Plus Local Pages to optymalne rozwiązanie dla małych, stacjonarnych przedsiębiorstw, które daje możliwość praktycznie bezpłatnego zaistnienia w sieci. W ramach ww. usługi firmy mogą się zaprezentować internetowej społeczności. Wizytówka w serwisie Google zawiera m.in. opis działalności, godziny otwarcia firmy, mapkę dojazdu, informację o miejscach parkingowych, galerię zdjęć oraz wiele innych danych przydatnych dla potencjalnego klienta. Google Plus Local Pages to rozwinięcie Google Places, który został zintegrowany z takimi usługami Google jak Zagat Reviews, wyszukiwanie informacji, Google Maps czy kręgi tworzone w ramach profili w Google Plus. Internauci do firmy na Google Local Pages mogą dotrzeć na kilka sposobów, poprzez wyniki organiczne wyszukiwarki, wyniki prezentowane przez Google Maps, wyszukiwanie w usługach mobilnych oraz pośrednio przez Google Plus (np. poprzez rekomendacje znajomych).

Ważnym argumentem przemawiającym za Google Plus Local Pages jest fakt, że wszystkie zmiany dostępne są od razu na urządzeniach mobilnych z systemem Android lub iOS. Na dodatek strony na Google Plus Local Pages będą bardzo szybko indeksowane przez roboty wyszukiwarki Google.

Google Plus - wsparcie w SEO

Eksperci wskazują, że Google+ ma olbrzymi potencjał w szeroko rozumianym SEO (optymalizacja stron pod kątem wyszukiwarek). W chwili obecnej trudno jeszcze oszacować, jaki wpływ ma profil Google+ na pozycje danej strony w wynikach wyszukiwania. Jedno jest pewne - ten wpływ będzie coraz większy. Można przypuszczać, że w niedalekiej przyszłości strony powiązane z Google+ będą traktowane priorytetowo. Jeśli przy tym będzie brany pod uwagę staż obecności na Google+ (nie chodzi tu tylko o datę rejestracji, ale także np. o liczbę opinii i rekomendacji), to warto jak najszybciej się zatroszczyć o profil w tym serwisie.

Zobacz: Linki sponsorowane a pozycjonowanie

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Google Plus - miejsce na merytoryczny dialog firm z klientami

REKLAMA

Differentia specifica Google Plus to wpisy i komentarze, bardziej merytoryczne i dłuższe od komentarzy na Facebooku czy tweetów na Twitterze. To miejsce doskonałe do prowadzenia indywidualnych rozmów z klientami na różne tematy. Za pomocą firmowej strony w serwisie Google+ możemy prezentować różne treści grupom docelowym. Serwis daje także możliwość nawiązania bliskiego kontaktu za pomocą Google Hangouts. To proste i łatwe w obsłudze narzędzie pozwalające prowadzić wideokonferencję przez kilka osób. Przy jego  pomocy można też wspólnie oglądać filmy na YouTube. Google+ to otoczenie sprzyjające dialogowi. Nie tylko dzięki designowi, który jest o wiele bardziej przejrzysty i spójny niż oferowany przez konkurencję.

W centrum uwagi serwis stawia użytkownika a nie reklamę. Obecnie Google+ nie dopuszcza pewnego rodzaju reklam (tych najbardziej inwazyjnych i męczących), przez co portal nie jest przeładowany treściami o charakterze czysto reklamowym. Oczywiście serwis społecznościowy całkowicie pozbawiony reklam byłby dla firm narzędziem nieco dysfunkcjonalnym i Google+ planuje wprowadzenie reklam przyjaznych i akceptowalnych przez internautów. To ma być jednak nieco inny model promocji niż ten, który oferuje Facebook.

Google+ to niewątpliwe serwis warty zainteresowania. Pomimo dominacji Facebooka, udało się mu zgromadzić w krótkim czasie ponad 400 mln użytkowników na całym świecie (dane na koniec roku 2012). Google+ oferuje wiele ciekawych rozwiązań, których nie znajdziemy u konkurencji. Ma także, na co zwracają uwagę eksperci, bardziej dopracowany algorytm wyświetlania reklam dopasowanych do internauty. Zapewne w aspekcie biznesów lokalnych oferuje także większe możliwości promocji niż konkurencja.

Wprowadzenie wyszukiwania społecznościowego zintegrowanego z wyszukiwarką Google zapewne jeszcze wzmocni atrakcyjność serwisu. Wydaje się, że nowym impulsem w rozwoju Google+ może być pełna integracja serwisu z innymi usługami Google. Obecnie Google+ został powiązany m.in. z serwisem YouTube. Portal właścicieli najczęściej używanej wyszukiwarki na świecie pozwala także integrować nasze grupy kontaktów - lista znajomych z Google+ może wyświetlać się m.in. w Gmailu, telefonie z Androidem, Google Docs oraz Picassie. Wspólna belka narzędziowa (toolbar) skutecznie ułatwia korzystanie z serwisu podczas korzystania z innych usług Google. To jednak nie koniec integracji.

Zobacz: W jaki sposób wyróżnić się na rynku e-commerce?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

REKLAMA

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

REKLAMA