| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Reklama w Internecie > Jak poprawić skuteczność reklamy w Google AdWords - część I

Jak poprawić skuteczność reklamy w Google AdWords - część I

Gdy już obraliśmy wszystkie cele i dopilnowaliśmy wszystkich aspektów związanych z przygotowaniem, z pewnością uruchomiliśmy pierwszą kampanię Adwords. Start był pomyślny, wprowadzone słowa kluczowe spowodowały wyświetlenie pierwszych reklam i kliknięcia klientów. Mimo dobrego początku i pozytywnych prognoz na przyszłość, warto przyjrzeć się elementom odpowiedzialnym za efektywność.

Priorytetowym celem większości kampanii Adwords jest pozyskanie jak największej liczby klientów. Im więcej klientów tym większe prawdopodobieństwo, że część z nich dokona zakupu lub zamówi usługę. Warto więc systematycznie śledzić kilka elementów jednocześnie optymalizując całą strategię reklamy. Pozwoli to nie tylko obniżyć koszt jednego kliknięcia, ale też spowodować znaczny wzrost ilości kliknięć.

Zobacz również: Narzędzie zapamiętujące pracę receptą na pomyłki i błędy systemu?

Wynik jakości słowa kluczowego

Pierwszym elementem, który warto sprawdzić jest wynik jakości słów kluczowych użytych w kampanii Adwords. Wskaźnik określany jest za pomocą skali od 1 do 10, gdzie 10 oznacza ocenę najlepszą. Co oznaczają poszczególne oceny? W przypadku, kiedy uzyskamy wynik pomiędzy 1 a 4, oznacza to, że źle dobraliśmy słowa kluczowe. Ocena w przedziale od 5 do 7 oznacza, że wszystko jest w porządku, zaś ocena w przedziale między 8 a 10 to świetny wynik i nie powinniśmy na razie niczego zmieniać.

Zobacz również: Jak często wysyłać newsletter?

Dodatkową informacją może być trafność słowa kluczowego względem strony docelowej, czyli tej, do której prowadzi link sponsorowany oraz dopasowania słowa do treści reklamy. To dzięki optymalizacji tych elementów, czyli wprowadzeniu zmian na stronie lub treści użytych w linku sponsorowanym, możemy bardzo szybko i skutecznie wpływać na wynik jakości słowa kluczowego.

Jak to wygląda w praktyce? Im niższy wynik, a konkretniej ocena w skali od 1 do 10, tym bardziej prawdopodobne, że link nie będzie wyświetlony. Natomiast im wynik będzie wyższy, tym mniej zapłacimy za jego kliknięcie dzięki mechanizmowi inteligentnego ustalania stawek Adwords.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Podkarpackie Biuro Analiz Podatkowych

K. Pysz Kancelaria Doradcy Podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK