| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Reklama w Internecie > Jakie są największe zalety newsletter'a?

Jakie są największe zalety newsletter'a?

Odkąd Internet stał się równie ważnym jak telewizja czy radio środkiem przekazu na świecie, firmy zaczęły kampanie reklamowe w Internecie na dużą skalę. Newsletter jest elektroniczną formą ulotki lub wizytówki firmy. Czym newsletter różni się od spamu i jakie są jego największe zalety? Jak je wykorzystać?

Zwykły spam czy pełnoprawna reklama?

Wiele osób zastanawia się, jakie są najważniejsze zalety newslettera? Otóż jedną z największych zalet newslettera to jego… dobrowolność. Co kryje się pod tą zaletą? Otóż newsletter jest wiadomością wysyłaną do potencjalnego klienta dopiero po jego zgodzie i chęci otrzymywania tego typu korespondencji. Dzięki temu, newsletter nie jest odbierany przez internautę jako typowa reklama lub po prostu zwykły spam. Internauci mają zupełną dowolność decyzji i mogą zdecydować, czy chcą otrzymywać newsletter czy też nie. Jak wiadomo, w przypadku zwykłego spamu nie mamy takiej dowolności.

Znaki szczególne dobrego newslettera

Od wielu lat Internet służy użytkownikom głównie do wyszukiwania informacji oraz co oczywiste, do rozrywki. Podążając z nurtem mody nowoczesny newsletter powinien przybierać formę biuletynów, poradników, e-gazet lub nawet interaktywnych kursów. Mając na uwadze rozrywkę, której poszukują w sieci internauci, newsletter po prostu nie powinien być nudny.

Zobacz również: Czy warto zarejestrować rozszerzoną domenę dla firmy?

Kompletna lista zalet newslettera jest bardzo długa, dlatego też postaramy się ograniczyć do tych kluczowych i najważniejszych. Bardzo ważną zaletą newsletterów z marketingowego punktu widzenia jest systematycznie tworzona i powiększana baza danych i adresów potencjalnych klientów. Czemu to takie ważne? Otóż wszyscy internauci, którzy wyrażą zainteresowanie bezpłatnym newsletterem, nawet jeśli w danym momencie niczego nie chcą kupować, zapoznają się z ofertą firmy oraz, jeśli strona i newsletter będą ciekawe, odbiorca wypracuje sobie pozytywną opinię na temat danej firmy i być może wróci do niej po jakimś czasie w celach zakupowych. Można powiedzieć, że newsletter jest inwestycją w przyszłe profity firmy.

Kolejną bardzo ważną cechą, a co za tym idzie sporą zaletą newslettera jest inicjowanie oraz późniejsze utrzymywanie kontaktu z potencjalnym klientem. Jeśli stworzony przez nas newsletter będzie ciekawy, przyjazny i spełni wszystkie oczekiwania klienta, będzie przez niego odbierany nie tylko jako zwykła oferta sprzedażowa.

W oczach klienta newsletter to przyjazna i „ludzka” wizytówka firmy. Tworząc newsletter powinniśmy pamiętać, że to nie tylko elektroniczna ulotka i cennik, to również podanie ręki klientowi, próba nawiązania z nim kontaktu. Należy zadbać o to, aby kontakt ten był dobrze kojarzony z naszą firmą. 

Zobacz również: e-Firma - Systemy operacyjne

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Rödl & Partner

Doradztwo podatkowe, prawne, biznesowe, audyt, księgowość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK