| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Jak wyłączyć Przywracanie systemu

Jak wyłączyć Przywracanie systemu

Funkcja Przywracanie systemu przydaje się w przypadku nieprawidłowo działającego komputera po instalacji oprogramowania lub sterowników. Jeśli z niej nie korzystasz możesz ją wyłączyć i zaoszczędzić trochę cennego miejsca na twardym dysku. Jak zatem wyłączyć Przywracanie systemu?

Wspomniana wyżej funkcja jest domyślnie włączona w systemie Windows XP i okazuje się pomocna, w sytuacji awarii komputera, po zainstalowaniu oprogramowania lub nowej wersji sterowników urządzenia.

Przywracanie systemu tworzy tzw. punkty przywracania ilekroć instalowane jest nowe oprogramowanie, sterownik. Niezależnie od instalacji funkcja automatycznie tworzy punkt przywracania raz dziennie. Jeśli posiadasz zewnętrzne oprogramowanie do backupu danych i nie korzystasz z systemowego rozwiązania, wystarczy wykonać poniższe kroki:

  1. Prawym klawiszem myszy kliknij ikonę Mój komputer i z menu kontekstowego wybierz polecenie Właściwości
  2. Wybierz zakładkę o nazwie Przywracanie systemu
  3. Jeśli chcesz wyłączyć Przywracanie systemu zaznacz kwadracik Wyłącz Przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Po chwili funkcja zostanie wyłączona i uzyskasz dodatkowe miejsce na twardym dysku, które do tej pory było zarezerwowane dla Przywracania systemu.
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Konrad M. Mazur

Prawnik, specjalizuje się w prawnej obsłudze sektora innowacyjnego, nastawionego na prowadzenie biznesu wykorzystującego nowoczesne technologie. Szczególnie pasjonują go zagadnienia związane z prawnymi aspektami ochrony informacji, danych osobowych oraz własności intelektualnej. Są one oczywiście w sposób nierozłączny związane są z prawem cywilnym, konkurencji (także nieuczciwej) oraz innymi gałęziami prawa – ochroną danych osobowych, informacji niejawnych oraz tajemnic. Na co dzień prowadzi również zajęcia dla studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza z podstaw prawa własności intelektualnej oraz polskiego i europejskiego prawa cywilnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK