| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Jak oprogramowanie bez licencji trafia do firm?

Jak oprogramowanie bez licencji trafia do firm?

Istnieje wiele źródeł z jakich trafić może do firmy nielegalne oprogramowanie. Warto poznać każdy z tych kanałów i sprawdzić jak działa on w naszym przedsiębiorstwie.

Praca mobilna

Pracownicy na całym świecie stają się coraz bardziej mobilni. Pracodawcy wyposażają ich w szereg urządzeń, aby ich praca poza biurem lub w domu była bardziej wydajna. Tej zwiększonej swobodzie towarzyszą nowe wyzwania: duża liczba urządzeń używanych do pracy poza biurem zwiększa ryzyko zainstalowania przez pracowników nielegalnego oprogramowania w firmowych sieciach. Należy pamiętać, że firma jest odpowiedzialna również za oprogramowanie zainstalowane w komputerach przenośnych, ponieważ wchodzą one w skład majątku firmy. To samo dotyczy firmowych komputerów, których pracownicy mogą używać w domu. Dlatego też polityka firmy odnośnie używania Internetu powinna obejmować kwestię zasad korzystania ze sprzętu firmowego poza biurem.

Nieuczciwi dostawcy

Niestety niektórzy dostawcy oprogramowania naruszają prawo i świadomie sprzedają nielegalne produkty. W związku z tym, że wiele małych i średnich firm korzysta z zewnętrznych dostawców usług informatycznych, istotne jest sprawdzenie ich wiarygodności. Upewnij się, że Twój dostawca oprogramowania jest w stanie wykazać, że dystrybuuje oprogramowanie uzyskane od autoryzowanego sprzedawcy. Można łatwo sprawdzić kanały dystrybucji oprogramowania kontaktując się bezpośrednio z producentami i pytając kto jest upoważniony do sprzedaży ich produktów.

Źródło: (BSA) Business Software Alliance

Polecamy:Wirusów historia najnowsza

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

MonsterPolska.pl

lider w sukcesywnym łączeniu ludzi z ich wymarzoną pracą

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK