| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Avast - darmowy antywirus

Avast - darmowy antywirus

Avast należy obecnie do najpowszechniej stosowanych antywirusów w Polsce. Jednym z powodów jest jego cena, a raczej jej brak - jest darmowy. Posiada on jednak wszelkie cechy potrzebne dobremu programowi antywirusowemu, jest efektywny i szybki, pozwala nawet na zmiany skórek przez co nie jest tak nudny jak pozostałe aplikacje.

Najnowszy Avast potrafi jeszcze skuteczniej chronić nasz komputer przez zagrożeniami dzięki pracy w czasie rzeczywistym poprzez skanowanie wszystkich procesów zachodzących w komputerze. Do dyspozycji dostajemy kilka tarcz ochrony antywirusowej. Tarcza behawioralna bada procesy zachodzące w plikach, rejestrze oraz sieci i blokuje podejrzane działania. Pułapki Honeypots identyfikują podejrzane pliki i oddają je do analizy. Odpowiednie mechanizmy skanują otwarte pliki, przychodzącą i wychodzącą pocztę elektroniczną, pliki używane przez przeglądarkę internetową, programy peer-to-peer,komunikatory oraz wirusy sieciowe.

Avast pobiera od użytkowników dane, które pozwalają na bieżąco rozwijać i udoskonalać ochronę antywirusową. Program może skanować komputer przed startem systemu i unieszkodliwiać wirusy zanim jeszcze będą miały okazję zacząć działać. Innymi trybami skanowania w są: skanowanie z linii komend, skanowanie w czasie hibernacji komputera, skanowanie planowane i na żądanie.

Firmy produkujące oprogramowanie antywirusowe tworzą coraz częściej czytniki heurystyczne, które zajmują się wychwytywaniem szkodliwych aplikacji nie będących jeszcze w bazie skanera. Nie inaczej jest z Avastem. Uruchamia od podejrzany program w wirtualnym środowisku i sprawdza czy zachowanie badanego programu jest szkodliwe. Nowy silnik heurystyczny został zaprojektowany tak, aby wykrywać procesy malware nie będące w bazach definicji wirusów. Avast odnajduje także wszystkie potencjalnie groźne procesy, takie jak zdalne narzędzia administratora czy keyloggery.

Pobierz: Avast 5

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radcy Prawnego Marta Jeleń

Kancelaria Radcy Prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »