| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Windows XP Professional

Windows XP Professional

Microsoft Windows XP, to oprogramowanie było jak na razie najbardziej udanym dzieckiem Microsoftu. Obecna wersja z SP3 jest wolna od błędów, stabilna i przyjazna każdemu użytkownikowi. Ten system jest zdecydowanym liderem, zarówno w domach, jak i przedsiębiorstwach. Jedynym mankamentem, który może wpłynąć na decyzję o kupnie sprzętu właśnie z tym OS-em jest fakt, iż Microsoft zakończy wsparcie dla Windowsa XP w 2014 r.

Microsoft Windows XP, daje możliwości pełnego korzystania z dobrodziejstw cyfrowego świata zarówno użytkownikom biurowym, jak i domowym.

Po raz pierwszy Microsoft opracował pełną gamę klienckich systemów operacyjnych Windows opartych na takiej samej architekturze oprogramowania.

Windows XP oparto na nowym jądrze Windows opracowanym na podstawie architektury, w której zrealizowano systemy operacyjne z rodziny Windows 2000.
Działający na nowym kodzie Windows system Windows XP tworzy nowy standard sprawnej i niezawodnej pracy komputerów. Jest wyjątkowo łatwy w obsłudze, a jednocześnie zapewnia wszystko to, co drogie jest sercu każdego użytkownika komputera: bezpieczeństwo, wydajność i niezawodność.

W zastosowaniach domowych Windows XP idealnie nadaje się do tworzenia sieci domowych, obróbki fotografii cyfrowych, muzyki i zastosowań rozrywkowych. W zastosowaniach biurowych zapewnia zupełnie nowe możliwości związane z komunikacją, przemieszczaniem się i pomocą techniczną.

Wersja Windows XP Professional, zawierająca wszystkie funkcje Windows XP Home Edition plus dodatkowe rozszerzone możliwości, przeznaczona jest dla przedsiębiorstw dowolnej wielkości i do użytku domowego przez najbardziej wymagających użytkowników.

Windows XP jest udaną próbą stworzenia jednolitej linii systemów Windows. Wcześniej Microsoft rozwijał dwie linie produktów: jedną dla użytkowników domowych, a drugą do zastosowań zaawansowanych (linia NT). Pociągnęło to za sobą brak kompatybilności z wieloma aplikacjami DOS-owymi.

System opiera się na kodzie NT z dodanym nowym GUI Luna zawierającym wiele nowości i usprawnień w stosunku do GUI użytego w poprzednich wersjach. Ponadto, zawiera zintegrowaną zaporę sieciową. Zapora sieciowa obecna w Windows XP jest prostym filtrem pakietów, który jest domyślnie aktywny po zainstalowaniu systemu z dodatkiem Service Pack 2 lub nowszym.

System wyposażono w przeglądarkę Internet Explorer 6 (do pobrania ze strony Microsoftu jest już IE 8)  i odtwarzacz multimedialny Windows Media Player 8 (lub 9 w wersji z dodatkiem Service Pack 2, obecnie Windows Media Player 11). Dodano także funkcję pulpitu zdalnego, dzięki któremu możliwa jest zdalna pomoc innemu użytkownikowi. Dodanie tych aplikacji do systemu pociągnęło za sobą dalsze oskarżenie w kierunku firmy Microsoft o praktyki monopolistyczne.

Po raz pierwszy w historii systemów Microsoft Windows została wprowadzona do systemu aktywacja mająca zapobiegać piractwu. Jeżeli użytkownik nie aktywuje produktu w 30-dniowym okresie, przy każdym następnym zalogowaniu jedyną dopuszczalną operacją, na jaką system pozwoli będzie aktywacja produktu. Po dokonaniu aktywacji przywrócona zostanie pełna funkcjonalność systemu Windows XP. Zabezpieczenie to zostało jednak szybko złamane przez piratów. Windows XP obsługuje systemy plików NTFS i FAT32 oraz exFAT po zainstalowaniu aktualizacji.

Źródło: Microsoft Polska

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

24ivalue.pl - to firma udostępniająca w Polsce system ekspercki 24ivalue

Jest to pierwszy tego rodzaju system w Polsce i na Świecie, który kompleksowo obejmuje trudne obszary księgowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK