| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > WordPerfect Office (wersja testowa)

WordPerfect Office (wersja testowa)

X4 to najnowsza wersja popularnego w wielu krajach pakietu biurowego WordPerfect Office firmy Corel. W skład pakietu wchodzi edytor tekstów, arkusz kalkulacyjny, program do prezentacji, klient pocztowy oraz program do analizy danych.

WordPerfect był przez wiele lat czołowym narzędziem biurowym i akademickim, jednak w środowisku Windows został wyraźnie zdystansowany przez MS Word - tym niemniej liczba legalnych użytkowników WordPerfecta jest szacowana na kilkadziesiąt milionów. Do zalet edytora, oprócz tradycyjnie silnych narzędzi dla środowiska biurowego i uczelnianego, należy zaliczyć bardzo udaną, własną implementację formatu Portable Document Format (PDF), dzięki której można przetwarzać dokumenty WordPerfecta do postaci publikacji elektronicznych, z zachowaniem pełnego systemu nawigacyjnego.

Czternasta (X4) wersja pakietu biurowego WordPerfect Office firmy Corel jest już w pełni rozbudowana. W skład pakietu wchodzi edytor tekstów WordPerfect, arkusz kalkulacyjny Quattro Pro, przeznaczona do tworzenia prezentacji aplikacja Presentations, klient pocztowy Mail, program do analizy danych Visual Intelligence SE oraz narzędzie WordPerfect Lightning.

W skład pełnej wersji wchodzą ponadto m.in. szablony dokumentów, 8 tys. clipartów, zdjęcia, 900 czcionek True Type. Najważniejszą nowością w WordPerfect Office X4 jest pełne wsparcie aplikacji dla formatu PDF, przez co użytkownik w łatwy sposób może importować, edytować i eksportować wspomniane dokumenty. Ponadto w czternastym wydaniu pakietu WordPerfect Office znacznie ulepszono kompatybilność z opracowanym przez Microsoft formatem OOXML oraz Open Document Format (ODF).

WordPerfect Office X4 - tak jak poprzednie wersje - nie jest dostępny w polskiej wersji językowej i nic nie wskazuje aby miało się to w najbliższym czasie zmienić. Podstawowa edycja Student & Teacher kosztuje w USA 119,99 dolarów.

Pobierz: WordPerfect Office X4

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Michał Wolny

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK