| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > WordPerfect Office (wersja testowa)

WordPerfect Office (wersja testowa)

X4 to najnowsza wersja popularnego w wielu krajach pakietu biurowego WordPerfect Office firmy Corel. W skład pakietu wchodzi edytor tekstów, arkusz kalkulacyjny, program do prezentacji, klient pocztowy oraz program do analizy danych.

WordPerfect był przez wiele lat czołowym narzędziem biurowym i akademickim, jednak w środowisku Windows został wyraźnie zdystansowany przez MS Word - tym niemniej liczba legalnych użytkowników WordPerfecta jest szacowana na kilkadziesiąt milionów. Do zalet edytora, oprócz tradycyjnie silnych narzędzi dla środowiska biurowego i uczelnianego, należy zaliczyć bardzo udaną, własną implementację formatu Portable Document Format (PDF), dzięki której można przetwarzać dokumenty WordPerfecta do postaci publikacji elektronicznych, z zachowaniem pełnego systemu nawigacyjnego.

Czternasta (X4) wersja pakietu biurowego WordPerfect Office firmy Corel jest już w pełni rozbudowana. W skład pakietu wchodzi edytor tekstów WordPerfect, arkusz kalkulacyjny Quattro Pro, przeznaczona do tworzenia prezentacji aplikacja Presentations, klient pocztowy Mail, program do analizy danych Visual Intelligence SE oraz narzędzie WordPerfect Lightning.

W skład pełnej wersji wchodzą ponadto m.in. szablony dokumentów, 8 tys. clipartów, zdjęcia, 900 czcionek True Type. Najważniejszą nowością w WordPerfect Office X4 jest pełne wsparcie aplikacji dla formatu PDF, przez co użytkownik w łatwy sposób może importować, edytować i eksportować wspomniane dokumenty. Ponadto w czternastym wydaniu pakietu WordPerfect Office znacznie ulepszono kompatybilność z opracowanym przez Microsoft formatem OOXML oraz Open Document Format (ODF).

WordPerfect Office X4 - tak jak poprzednie wersje - nie jest dostępny w polskiej wersji językowej i nic nie wskazuje aby miało się to w najbliższym czasie zmienić. Podstawowa edycja Student & Teacher kosztuje w USA 119,99 dolarów.

Pobierz: WordPerfect Office X4

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Eugenia Jabłokow

Radca prawny- ekspert w dziedzinie postępowania spadkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK