| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Najważniejsze programy do rozpoznawania tekstu

Najważniejsze programy do rozpoznawania tekstu

Wiemy już, co nieco o rozpoznawaniu tekstu, technikach wykorzystywanych przez programy i ogólnych zasadach działania tych procesów. Poznajmy teraz najpopularniejsze programy do OCR, które znacząco ułatwią nam pracę w firmie.

Najbardziej znanymi programami do rozpoznawania tekstu są FineReader, OmniPage i Readiris. Programy te występują w najróżniejszych wersjach, a już podstawowe wersje są w stanie rozpoznawać teksty, tabele i budowę strony. Zapewne zanim w ogóle poznaliśmy technologie OCR, przepisanie jednej strony tekstu z tabelką zajmowało nam kilkanaście minut. Teraz wystarczy kilka kliknięć muszą, aby papierowa strona z tekstem i grafiką została przetworzona w gotowy do dalszej edycji plik. Z reguły użytkownik może sam z góry określić, w jakim formacie zostaną zapisane rozpoznane dane.

Polecamy: Komunikat reklamowy – jak dokładnie wybrać odbiorcę?

Aplikacje do OCR są w stanie rozpoznać tekst w wielu językach, w tym również po polsku. Ponadto rozpoznany tekst można poddać korekcie, by usunąc ewentualne błędy, a tych nie powinno być wiele. Oczywiście błędy w odczytywaniu liter zdarzają się wszystkim programom, choć dokładność rozpoznawania wielu programów stoi na poziomie 99,9 procent. Oznacza to, że jeden błąd zdarza się na tysiąc znaków, co w praktyce oznacza trzy do czterech błędów na stronę tekstu. Stosunkową nowością są specjalistyczne programy, takie jak Abby FotoReader, które rozpoznają również teksty na zdjęciach.

Z pewnością warto wyposażyć się w taki program by zmaksymalizować wydajność pracy w firmie, a zaoszczędzony czas wykorzystać, na co innego, choćby na odpoczynek. 

Zobacz również: Kupujemy prezenty w godzinach pracy – zakupy internetowe coraz popularniejsze

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Schiffter

Adwokat w kancelarii Raczkowski Paruch sp.k. Zdobywczyni pierwszego miejsca w 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra 2016. Kieruje w firmie działem imigracyjnym i Global Mobility. Jako jeden z nielicznych prawników w Polsce koncentruje swoją praktykę na biznesowym prawie imigracyjnym i doradza klientom w zakresie relokacji pracowników do Polski, a także delegowania polskich pracowników za granicę. Prowadzi także sprawy w pozostałym zakresie prawa pracy. Cyklicznie publikuje artykuły, zarówno w gazetach codziennych (m.in. Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Puls Biznesu), jak również w czasopismach naukowych (Monitor Prawa Pracy). Jako ekspert prawa pracy występuje w telewizji oraz udziela wywiadów w radiu, m.in. dla portalu INFOR.pl i stacji TVN Biznes. Jest współtwórcą publikacji międzynarodowych, m.in. książki pt. International Immigration and Nationality Law. Aktywnie uczestniczy w organizacjach międzynarodowych, m.in. jest przewodniczącą komitetu członkowskiego AILA GMS (American Immigration Lawyer Association Global Mobility Section). Jest regularnie zapraszana jako prelegent na międzynarodowe konferencje. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Posiada tytuł Master of German and Polish law. Uczestniczka wykładów i warsztatów z zakresu prawa europejskiego i francuskiego w Université de Nice - Sophia Antipolis w Nicei. Wcześniej przez 5 lat pracowała w Departamencie Prawa Pracy w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Odbywała również praktyki w kancelariach prawnych w Niemczech.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK